Nebojša Vujinović, koji je kao dečak morao da napusti Mostar zbog rata i preseli se u Srbiju, posluje na digitalnom tržištu kupujući internet domene koji su istekli. On tvrdi da ne bira domene koje preuzima, želeći da ih unovči kroz digitalni marketing. Međutim, neki smatraju da je njegova praksa sporna. Među domenima koje je kupio je i Epl dejli, portal poznat po kritičkim člancima o kineskim vlastima, koji je zatvoren nakon hapšenja vlasnika Džimija Laija. Vujinović kaže da ne želi da se meša u politiku putem sajtova koje kupuje, ali je odstupio od toga kod Epl dejlija. Stručnjaci ističu da etika igra ključnu ulogu u digitalnom okruženju, posebno kada se koristi veštačka inteligencija.
Vujinović tvrdi da svakog dana milion domena istekne licencu, a on ih kupuje radi zarade. Timoti Meklaflin, novinar, ističe da je slučaj Epl dejlija važan za slobodu medija u Hong Kongu, budući da je sajt prestao sa radom nakon hapšenja vlasnika. Vujinović je privukao pažnju zbog korišćenja veštačke inteligencije za generisanje teksta za sajtove koje poseduje. Professor Kirk O. Henson upozorava da veštačka inteligencija može povećati problem lažnih vesti.
Borba za slobodu medija se sve više odvija na internetu, sa vladama koje koriste različite taktike uključujući kupovinu domena za promovisanje svojih interesa. Meklaflin ističe da je već sada važno razgovarati o uticaju veštačke inteligencije na medije. Henson upozorava na izazove odvajanja istinitih informacija od lažnih u eri veštačke inteligencije. Digitalni marketing i upotreba veštačke inteligencije postaju sve važniji aspekti u svetu onlajn medija.