Šteta! Olga servirala za pobedu, pa izgubila u Madridu

Srpska teniserka Olga Danilović eliminirana je u drugom kolu turnira u Madridu nakon dvosatne i 45-minutne borbe protiv američke teniserke Danijel Kolins. Danilović je imala priliku doći do pobjede nad 15. tenisačicom svijeta, ali na kraju je Kolins slavila rezultatom 4:6, 6:4, 7:6 (10:8). Iako je Danilović igrala sjajno, nedostajala joj je sigurnost u ključnim trenucima meča. Amerikanka je odbila predati se i na kraju je uspjela proći dalje.

U prvom setu nije bilo većih uzbuđenja sve do petog gema kada je Kolins napravila prvi brejk. Nakon toga, Danilović je također prepustila gem protivnici, ali je uspjela ponovno napasti servis Amerikanke u sedmom gemu i osvojiti prvi set. U drugom setu, Srpska teniserka je povela s 2:0, no Kolins se vratila i osvojila set.

U odlučujućem trećem setu, teniserke su bile sigurne na svoje servise sve do devetog gema kada je Kolins napravila brejk. Danilović je imala šansu osvojiti meč, ali je dopustila Amerikanki da se vrati u meč. Pobednica je odlučena u taj-brejku gdje je Kolins uspjela pobijediti.

Iako je Olga Danilović izgubila meč, pokazala je sjajnu igru protiv jedne od najboljih tenisačica na svijetu. Njezina borba i odlučnost su zaslužuju veliko priznanje. Trenutno se nalazi na 122. mjestu na WTA listi, ali ovaj nastup u Madridu sigurno će joj pomoći da napreduje i ostvari još bolje rezultate u budućnosti.