I danas, kao i prethodnih dana, u više gradova u Srbiji održana je komemorativna akcija pod nazivom „Zastani, Srbijo“. Ova akcija okupila je studente, đake i građane koji su odali počast žrtvama stradale na Železničkoj stanici u Novom Sadu. U Novom Beogradu, kod opštine, blokiran je kružni tok, dok su u Nišu organizovane protestne šetnje do Merošine.
Studenti sa Filozofskog fakulteta okupili su se ispred Rektorata, a zatim su krenuli ka Novom Beogradu gde su u 13 sati blokirali kružni tok. Tokom svoje šetnje, zastali su kod tržnog centra „Ušće“, gde su odali poštu žrtvama nesreće u Novom Sadu, a saobraćaj u Bulevaru Mihajla Pupina bio je zaustavljen na 15 minuta.
Kružni tok kod opštine Novi Beograd bio je blokiran, a takođe je bio obustavljen i saobraćaj na raskrsnici ulica Jurija Gagarina i Gandijeve tokom odavanja počasti. Studenti i okupljeni građani su, kao i prethodnih dana, blokirali raskrsnice kod Vukovog spomenika, ponavljajući svoju podršku žrtvama.
U Novom Sadu, roditelji učenika osnovnih škola organizovali su šetnju pod nazivom „Roditeljska solidarnost“. Ova akcija okupila je bivše i sadašnje učenike, prosvetne radnike, kao i građane koji su se pridružili šetnji. Okupljanje je počelo na raskrsnici Bulevara Oslobođenja i Jevrejske ulice, kod Futoške pijace. Nakon odavanja počasti stradalima, učesnici su se uputili ka Skupštini grada, gde se nalazi gradska uprava za obrazovanje, kako bi izneli svoje zahteve.
Na ovom skupu su se pridružili i novosadski bajkeri, koji su prisutni u svojstvu redara, pružajući podršku organizatorima i učesnicima. Ova manifestacija je pokazala solidarnost zajednice, kao i odlučnost da se nastavi sa zahtevima za boljim uslovima obrazovanja i sigurnijim okruženjem za decu.
Najavljene su i dalje akcije, a studenti Poljoprivrednog fakulteta u Beogradu planiraju blokadu mosta „Gazela“ koja će se održati u nedelju, 9. februara. Ova blokada će trajati od 11 do 18 sati, a okupljanje će početi ispred Poljoprivrednog fakulteta oko 9 sati, nakon čega će se učesnici uputiti ka mostu.
Ove akcije su deo šireg protesta u kojem studenti i građani traže odgovornost i sigurnost, ne samo u obrazovnom sistemu već i u društvu u celini. Komemorativne akcije i protesti su privukli pažnju javnosti, a mnogi se pitaju kako će vlasti reagovati na zahtev za promenama.
U međuvremenu, organizatori pozivaju sve zainteresovane da se pridruže i da nastave sa zahtevima za poboljšanje uslova života i rada, ističući važnost solidarnosti i zajedništva. Ove akcije podsećaju na to koliko je važno da se čuje glas mladih i građana, koji traže bolju budućnost za sebe i svoje zajednice.
Protesti i komemoracije se nastavljaju, a sve oči su uprte prema vlastima kako bi se videlo da li će njihov glas biti saslušan i da li će doći do potrebnih promena u sistemu. U ovim trenucima, građani pokazuju jedinstvo i odlučnost, a njihovi zahtevi ostaju jasni: sigurnost, odgovornost i bolji uslovi za sve.