Švajcarac ubedljiv protiv Marija na Rolan Garosu

Aleksandar Vuković avatar

Publika na turniru „Filip Šatrije“ imala je priliku svjedočiti fantastičnom okršaju dvojice velikana svjetskog tenisa, Stana Vavrinke i Endija Marija. Na kraju je slavlje pripalo Švajcarcu Vavrinki koji je u tri seta savladao Maria rezultatom 6:4, 6:4, 6:2.

Vavrinka, trenutno 97. igrač svijeta, odmah je u prvom gemu meča napravio brejk i uspio sačuvati tu prednost do kraja seta te je poveo 1:0. Drugi set je odlučen u trećem gemu kada je Vavrinka oduzeo servis svom protivniku, a Mari, trenutno 75. na ATP listi, nije uspio vratiti izgubljeno i propustio je priliku za povratak u meč.

Posebno dominantan je bio Vavrinka u trećem setu, gdje je brzo stekao vodstvo od 4:0 i 5:1. Potom je sigurno priveo meč kraju nakon dva sata i 19 minuta igre. U drugom kolu turnira Vavrinka će se susresti s pobjednikom meča između Kamerona Norija iz Velike Britanije i Pavla Kotova iz Rusije.

Ova pobjeda će svakako dati dodatni motiv Vavrinki dok nastavlja svoj put na turniru „Filip Šatrije“. Sa sjajnom igrom koju je prikazao protiv Marija, publika može očekivati još zanimljivih i uzbudljivih mečeva od strane ovog iskusnog tenisača.

U međuvremenu, ljubitelji tenisa imaju priliku bolje upoznati svjetsku tenisku zvijezdu Novaka Đokovića kroz knjigu „Novak, pariske priče“. Ova knjiga je izazvala veliku pažnju javnosti i na 320 stranica, ilustrovanih fotografijama, predstavlja život ovog slavnog tenisera na potpuno nov način. Knjiga nudi uvid u emotivne trenutke Novaka Đokovića te će vas odvesti na najslavnije teniske terene kroz priče i slike koje do sada niste imali prilike vidjeti.

Za ljubitelje tenisa i najvećih teniskih zvijezda, ova knjiga je pravo remek-djelo koje će dodatno obogatiti njihovo poznavanje svijeta tenisa i života najboljih igrača današnjice. Klikom na link možete poručiti svoj primjerak ove knjige i zaroniti u svijet tenisa na jedan potpuno nov način.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije kako biste uvijek bili u toku s najnovijim informacijama iz svijeta tenisa i najvećih teniskih događanja. Uživajte u uzbuđenju koje donosi vrhunski tenis i pratite svoje omiljene teniske igrače na njihovom putu prema slavi i uspjehu.