TEŠKA BRUKA BIVŠEG TRENERA ZVEZDE: Bahar nije znao šta ga je snašlo, ponizili ga Azerbejdžanci

Fudbaleri Makabija iz Haife doživjeli su neočekivan poraz na svom terenu od azerbejdžanskog tima Sabah. U utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija, Sabah je slavio rezultatom 3:0, ostavljajući domaćina bez bodova.

Već u prvom poluvremenu, gostujući tim pokazao je svoju nadmoć i kontrolu nad utakmicom. Prvi gol za Sabah postigao je u 25. minuti Ibrahim Alijev, nakon preciznog proigravanja iz sredine terena. Neposredno prije kraja prvog poluvremena, Sabah je udvostručio svoju prednost golom Alieha Dzeferova.

U drugom dijelu utakmice, Makabi je pokušavao pritisnuti protivnika i smanjiti rezultat, ali nije uspio probiti čvrstu odbranu Sabaha. Konačni udarac domaćinu zadali su gosti u 78. minuti kada je Dzenan Smajlovic postigao treći gol za svoju ekipu.

Nakon ovog poraza, Makabi se nalazi u teškoj situaciji u grupi kvalifikacija za Ligu konferencija. Sa samo jednim bodom iz prvih dviju utakmica, ekipa iz Haife morat će ozbiljno razmotriti svoju taktiku i pripremu za predstojeće mečeve kako bi imala šansu za prolaz dalje.

Trener Makabija, Itzhak Shum, izrazio je razočaranje rezultatom utakmice i priznao da je Sabah bio bolji tim na terenu. „Moramo analizirati što nije funkcioniralo i raditi na ispravljanju grešaka kako bismo se vratili na pobjednički put“, rekao je Shum.

Sa druge strane, trener Sabaha, Tofik Bahramov, bio je vidno zadovoljan igrom svojih igrača i rezultatom utakmice. „Ovo je velika pobjeda za nas i pokazuje da imamo potencijal za napredovanje u ovom takmičenju. Moramo nastaviti sa istim pristupom i motivacijom u narednim utakmicama“, istaknuo je Bahramov.

Nakon ovog poraza, fudbaleri Makabija imaju jako malo vremena da se oporave od ovog neočekivanog poraza jer ih već u narednom kolu čeka susret protiv druge ekipe iz Azerbejdžana, Neftchi Baku. U takvoj situaciji, ekipa iz Haife će morati pokazati svoju snagu i karakter kako bi se vratila na pravi put i ostvarila pozitivan rezultat.

Makabi iz Haife ima dugu tradiciju i veliku podršku navijača, stoga se očekuje da će ekipa dati sve od sebe da prevaziđe ovaj poraz i nastavi sa borbenim nastupima u daljem takmičenju. S obzirom na kvalitet protivnika u grupi kvalifikacija, svaka utakmica će biti važna i igrači će morati pokazati svoje najbolje izvedbe kako bi ostvarili željeni rezultat.

Naredni meč Makabi će odigrati na gostovanju protiv Neftchi Bakua, a trener Shum najavljuje promjene u ekipi i taktici kako bi se poboljšala igra i rezultati. „Moraćemo da prilagodimo našu strategiju u skladu sa protivnikom i tražimo načine da pobijedimo. Ekipa je spremna da se bori i nadam se da ćemo se vratiti na pobjednički put u narednom kolu“, poručio je Shum.

Uprkos ovom porazu, navijači Makabija ostaju optimistični i vjeruju u svoj tim. Svi se nadaju da će ekipa pokazati svoje pravo lice i vratiti se na pobjednički kolosijek u narednim utakmicama kvalifikacija za Ligu konferencija. S obzirom na kvalitet igrača i podršku navijača, Makabi ima sve predispozicije da se vrati u formu i ostvari uspjeh u ovom takmičenju.