Tomu izbacili iz kultnog filma! Zdravković u čuvenoj komediji završio zbog razloga koji tera suze na oči, a zbog ovoga su isekli njegovu scenu

Tamara Nikolić avatar

Toma Zdravković je snimio jednu scenu za kultni film „Kako je propao rokenrol“ (1989) koja na kraju nije ušla u finalnu verziju filma. Reditelj Zoran Pezo otkriva kako je došlo do saradnje sa Tominom i zbog čega scena nije ušla u film.
Pezo je rekao da je direktor „Avala“ filma zamolio da ubaci Tomu u film jer je već bio bolestan. Želeo je da ga ovekoveči i da se uklapa u priču filma. Toma je snimio scenu sa Bata Živojinovićem i bio fantastičan, ali scena nije ušla u finalnu verziju zbog dužine filma. Toma nije bio bitan za radnju filma, pa je scena izbačena. Televizijska verzija filma sa scenom uključena, emitovana je samo na TV Sarajevo.
Pored Tome, u filmu su se pojavili i pevači Vesna Zmijanac i Halid Bešlić. Pezo je otkrio kako je došlo do neobičnog naziva filma. Tokom razgovora sa saradnikom, zaključili su da je „Pad Rimskog carstva“ najlošiji film svih vremena, pa su se igrali tim rečima i nazvali film „Kako je propao rokenrol“. Svi su se složili sa nazivom filma, posebno Vlada Divljan, Srđan Gojković Gile i Dušan Kojić, koji su radili muziku za film.
Glavne uloge u filmu su igrali Srđan Žika Todorović, Velimir Bata Živojinović, Sonja Savić, Branimir Brstina, Anica Dobra, Vesna Trivalić i Nebojša Bakočević.
Kultura
Za potrebe filma „Ljubavni slučaj ili tragedija službenice PTT“ reditelja Dušana Makavejeva iz 1967. godine, Eva Ras skinula se potpuno gola i postala prva glumica koja se slikala naga na domaćem filmu.
Toma Zdravković bio je poznati pevač narodne muzike u bivšoj Jugoslaviji i jedan od najvećih boema. Njegova saradnja na filmu „Kako je propao rokenrol“ bio je poseban trenutak koji nažalost nije ostao zabeležen u finalnoj verziji filma. Ipak, njegova scena sa Batom Živojinovićem bila je fantastična, ali zbog dužine filma morala je biti izbačena. Televizijska verzija filma koja je emitovana samo na TV Sarajevo uključila je ovu scenu i produžena je za 15 minuta.
U filmu su se pojavili i poznati pevači Vesna Zmijanac i Halid Bešlić, što je dodatno obogatilo filmsku priču. Reditelj Zoran Pezo otkrio je kako su došli do neobičnog naziva filma „Kako je propao rokenrol“. Tokom jednog razgovora sa saradnikom, zaključili su da je „Pad Rimskog carstva“ najlošiji film svih vremena, pa su se igrali tim rečima i nazvali film na taj način. Naziv se dopao svima koji su radili na filmu, a posebno muzičarima Vladi Divljanu, Srđanu Gojkoviću Giletu i Dušanu Kojiću.
Glavne uloge u filmu igrali su poznati glumci kao što su Srđan Žika Todorović, Velimir Bata Živojinović, Sonja Savić, Branimir Brstina, Anica Dobra, Vesna Trivalić i Nebojša Bakočević. Ovaj kultni film obeležio je jedno vreme i publika ga i danas rado gleda.
U svetu filma postoje mnoge zanimljive priče, poput one o filmu „Ljubavni slučaj ili tragedija službenice PTT“ reditelja Dušana Makavejeva iz 1967. godine. Za potrebe ovog filma, glumica Eva Ras skinula se potpuno gola i tako postala prva glumica koja se slikala naga na domaćem filmu. Ovakvi trenuci su deo filmske istorije i ostaju zabeleženi kao posebni i hrabri umetnički izrazi.
Umetnost filma je široko polje koje obuhvata različite teme, žanrove i pristupe. Svaki film nosi sa sobom neku priču, a svaki glumac, reditelj ili muzičar doprinosi stvaranju tog umetničkog dela. Kroz filmsku umetnost možemo istraživati različite svetove, iskustva i emocije, te se osećati povezano sa likovima i radnjama koje pratimo na platnu.
Film „Kako je propao rokenrol“ i scena sa Tomom Zdravkovićem ostaje kao jedan od nezaboravnih trenutaka u jugoslovenskoj filmskoj istoriji. Iako scena nije ušla u finalnu verziju filma, njen značaj ostaje poseban za sve one koji su učestvovali u njenom stvaranju. Kroz ovakve priče saznajemo ne samo o filmu kao umetničkoj formi, već i o ljudima koji su bili deo tog stvaralačkog procesa.
Umetnička dela poput filma i muzike imaju moć da nas inspirišu, pokrenu emocije i podstaknu na razmišljanje o svetu koji nas okružuje. Kroz umetnost možemo otkrivati nove perspektive, razumeti druge ljude i povezati se na dubljem nivou sa sobom i sa drugima. filmska ostvarenja kao što je „Kako je propao rokenrol“ ostaju deo kulturne baštine i podsećaju nas na važnost umetnosti u našim životima.

Tamara Nikolić avatar

Pročitajte takođe: