Predstojeće Olimpijske igre u Parizu suočene su sa problemom nedostatka prodanih ulaznica, s obzirom na to da je neprodato više od milion ulaznica svega dan pre početka ceremonije otvaranja. Međutim, predsednik Organizacionog komiteta istakao je da je do sada prodato više od 8,8 miliona karata. Troškovi organizacije Olimpijade već su dostigli devet milijardi evra, dok se očekivani prihodi i dobiti i dalje procenjuju.
Cene ulaznica za najpopularnije sportove poput borilišta, atletike, košarke i plivanja variraju od 24 do 980 evra, dok se procenjuje da će Olimpijske igre imati više psihološki nego ekonomski uticaj na zemlju. Francuska se suočava sa sličnim iskustvima kao prethodni organizatori velikih sportskih događaja koji su često imali veće troškove od planiranih.
Neki eksperti tvrde da očekivanja od velikih sportskih dešavanja često prevazilaze realnost, jer većina turista izbegava lokacije na kojima se ona održavaju zbog gužvi i poskupljenja smeštaja. Francuska se već suočava s padom broja međunarodnih putnika, dok su cene smeštaja u Parizu pojeftinile zbog povećane ponude.
Iako veliki sportski događaji mogu imati pozitivan uticaj na ugled zemlje, ekonomski efekti mogu biti neizvesni i nepredvidljivi. Vlasnici platforme kao što je AirBnB mogu očekivati velike promene u poslovanju tokom ovakvih događaja, dok lokalno stanovništvo može iskusiti porast cena i neprijatnosti usled velikog broja turista. Očekuje se da će Olimpijske igre u Parizu biti veliki izazov za francusku ekonomiju, kako u kratkoročnom, tako i u dugoročnom periodu.