Turska u nadoknadi slomila Češku i plasirala se u osminu finala EURO 2024 (FOTO/VIDEO)

Turski fudbaleri su pobedili Češku rezultatom 2:1 i time osigurali svoje mesto u osmini finala Evropskog prvenstva. Češkoj je bila potrebna samo pobeda kako bi se plasirala u narednu fazu, ali nisu uspeli da dođu do nje, te su završili takmičenje.

Tim Ivana Hašeka je imao težak zadatak od 20. minuta kada je igrač Antonin Barak dobio dva žuta kartona i bio isključen sa terena. Česi su imali priliku da dođu do vođstva u prvom poluvremenu, ali golman Turske Mert Gunok je uspeo da zaustavi udarac Davida Jurašeka.

Ipak, turski tim je iskoristio svoju prednost igrača više u nastavku utakmice. Hakan Čalhanoglu je postigao gol u 51. minuti i doneo vođstvo svojoj ekipi. Dodatno nesreću za Češku predstavljala je povreda golmana Jindriha Staneka kojeg je zamenio Matej Kovar.

Česi su se hrabro borili i uspeli su da izjednače rezultat u 66. minuti kada je Tomaš Souček iskoristio slabu reakciju turskog golmana. Iako su bili sa igračem manje, igrači Hašeka su nastavili sa napadima, ali Turci su odoleli i zahvaljujući golu Tosuna u nadoknadi vremena došli do pobede.

Portugal i Gruzija su takođe iz ove grupe obezbedili svoje mesto u eliminacionoj fazi takmičenja.

Na kraju, turski fudbaleri su slavili pobedu nad Češkom rezultatom 2:1, obezbedivši si plasman u osminu finala Evropskog prvenstva. Česi su hrabro igrali, ali nisu uspeli da nadoknade brojčanu prednost protivnika. Turska selekcija će nastaviti takmičenje i pokušati da ostvari što bolji rezultat u narednim fazama takmičenja.