Velika bruka finaliste Lige šampiona! Dortmund razbila ekipa sa Tajlanda

Fudbaleri Borusije Dortmund doživjeli su težak poraz od tajlandske ekipe Patum Uniteda sa 4:0 na pripremama za novu sezonu. Finalisti Lige šampiona su otputovali u Aziju kako bi se pripremili za predstojeću sezonu, ali su već na startu naišli na poteškoće.

Nemački tim je bio favorit u duelu sa Patum Unitedom, ali su ipak doživeli poraz od ekipe koja vredi 50 puta manje od njih. Prema sajtu „Transfermarkt“, cena tajlandske ekipe je 8,95 miliona evra, dok je vrednost Dortmunda 471 miliona evra.

Još gore je što Dortmund nije nastupio sa svojim najjačim timom, već je trener Nuri Šahin poslao kombinovanu postavu sa igračima poput Karima Adejemija, Juliana Brandta i Juliana Rejersona, koji su igrali finale Lige šampiona protiv Reala.

Na poluvremenu je Patum United vodio sa 2:0 golovima Lorencena i Dangde. Iako se očekivalo da će Nemci odgovoriti u drugom poluvremenu, primili su još dva gola, oba od strane Vongorna.

Ovo je drugi kiks Dortmunda na pripremama, nakon što su pre nekoliko dana igrali nerešeno sa nemačkim niželigašem Aueom, koji se takmiči u trećoj ligi.

Napadač Crvene zvezde izrazio je zadovoljstvo zbog postignutih golova na startu nove sezone.