Sukob između lidera opozicije Dragana Đilasa i Sava Manojlovića nastavlja se, zbunjujući glasače opozicije koji se pitaju zašto se lideri toliko tuku za glasove, iako svi izlaze na izbore. Takođe, analitičari primećuju da opozicija nema dobru energiju kod protivnika vlasti, posebno u Beogradu.
Sukob između Đilasa i Manojlovića kulminirao je u četvrtak kada je Manojlović optužio Đilasa za obaranje liste „Kreni promeni“ na Vračaru, dok ga je Đilas nazvao „opozicionim Nestorom“ i kritikovao njegov dilentantizam. Do lokalnih izbora ostalo je deset dana, a čini se da se opozicija više međusobno svađa nego što se suprotstavlja vlasti, posebno u vezi sa bojkotom izbora koji je selektivan jer sve stranke, osim „Zajedno“ Nebojše Zelenovića, izlaze na izbore u bar nekoj opštini.
Politikolog Nikola Parun smatra da bojkot izbora zapravo ne postoji, posebno u Beogradu, i da je Manojlović ili razlog sukoba ili inicijator konflikta. On ističe da bitnije od toga ko je oborio Manojloviću listu jeste da li je lista pravno valjana, te da je Manojlović pojavljuje se u jednom izbornom ciklusu, nakon čega nestaje. Parun takođe primećuje da energija u opoziciji nije dobra, iako nema mnogo trzavica.
Programski direktor agencije „Faktor plus“ Predrag Lacmanović ističe da je normalno da se u opoziciji sukobljavaju različita mišljenja i stavovi, te da to nije nesvakidašnje u slučaju Đilasa i Manojlovića. On primećuje da situacija sa bojkotom izbora zbunjuje birače, ali da će se vremenom videti ko je bio u pravu u vezi sa bojkotom. Lacmanović takođe smatra da je opozicija koja bojkotuje izbore ostavila nedorečenim zašto ne izlazi samo na izbore u Beogradu, iako bi, prema njegovom mišljenju, ujedinjena opozicija ostvarila dobar rezultat u tom gradu.
Jedina stranka koja ne izlazi na izbore ni u jednom gradu i opštini 2. juna je „Zajedno“ Nebojše Zelenovića, dok ostale stranke, u manjoj ili većoj meri, izlaze na izbore. Najviše stranaka bojkotuje izbore u Beogradu, uključujući SSP, Srce, Zajedno i koaliciju „Nada“, dok u drugim gradovima situacija nije tako jednoznačna.
Nakon svega, ostaje da se vidi kako će se odraziti sukobi unutar opozicije na rezultate lokalnih izbora, te da li će se opozicija uspeti ujediniti kako bi se suprotstavila vlasti na efikasan način.