„Zeleni“ pobedili Makabi, u Atini pada odluka o putniku u Berlin

Aleksandar Vuković avatar

Košarkaški klub Panatinaikos je uspio da pobijedi ekipu Makabi rezultatom 88:95 u Beogradu, čime su izjednačili na 2:2 u četvrtfinalnoj seriji plej-ofa Evrolige. Odluka o učesniku Fajnal fora će pasti u majstorici koja će se odigrati u Atini. Atinjani su bolje otvorili meč, vodeći 20:12 pred kraj prve četvrtine, ali je Makabi uspio da preokrene i ode na poluvrijeme sa minimalnom prednošću (50:49). Gosti su bili bolji u trećoj četvrtini, ulazeći u posljednjih 10 minuta sa prednošću od pet poena (74:69). Makabi je preuzeo vođstvo serijom 9:0 na početku četvrte četvrtine, ali Panatinaikos je uspio da se vrati i serijom 10:0 preuzme kontrolu nad utakmicom. Lorenco Braun je bio najefikasniji u Makabiju sa 17 poena, dok je kod Panatinaikosa Kendrik Nan postigao 27 poena. Trener Partizana, Željko Obradović, također je prisustvovao utakmici. Peti odlučujući meč će se odigrati u Atini, dok će se Fajnal for održati u Berlinu od 24. do 26. maja. Real Madrid je trenutno jedini klub koji je osigurao učešće u završnici Evrolige.