Zverev posle preokreta u četvrtfinalu Hamburga! (VIDEO)

Četvrti teniser svijeta, Alexander Zverev, plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Hamburgu nakon što je pobijedio Francuza Hugoa Gastona sa 2:1 u setovima. Nemac je morao da se bori za pobjedu nakon što je izgubio prvi set, ali je uspio da se konsoliduje i osigura mjesto među osam najboljih.

Francuz je bolje započeo meč, koristeći drop shotove i lobove kako bi izbacio Zvereva iz ravnoteže, što je rezultiralo gubitkom servisa Nijemca. Sporan trenutak desio se kada se lopta odbila dva puta prije nego što je Gaston uspio vratiti, što je izazvalo negodovanje Zvereva. Ipak, Francuz nije priznao svoju grešku, što je dodatno iznerviralo četvrtog tenisera svijeta.

Zverev je dominirao u drugom setu, napravivši dva brejka i osvojivši set rezultatom 6:2. U trećem setu viđena je izjednačena borba sa nekoliko brejkova, ali je Nemac ostao istrajan i na kraju stigao do pobjede.

U četvrtfinalu Zvereva očekuje kineski teniser Jižen Čang, koji je u osmini finala pobijedio Flavija Kobolija sa 2:0 u setovima.

Ovaj trijumf za Zvereva predstavlja značajan korak ka osvajanju ATP turnira u Hamburgu, a njegova pojava u četvrtfinalu donosi mu dodatnu motivaciju za dalje takmičenje. Njegova borba, upornost i fokus su se pokazali ključnim u ovom meču, a publika sigurno s nestrpljenjem očekuje njegov nastup protiv Džidžena Džanga.