Ana Brnabić reagovala je na pretnje smrću koje je opozicionar Srđan Škoro uputio Danilu Vučiću, sinu predsednika Srbije. Brnabić je osudila ovakve pretnje, pitajući se gde je granica i kada će se ovakva mržnja zaustaviti. Ona je kritikovala opoziciju i medije koji doprinose širenju ovakvog otrova u društvu, ističući da li zaista svi misle da je sve dozvoljeno ako je protiv Vučića i njegove porodice. Brnabić je naglasila i težinu situacije kao roditelja, posebno zbog toga što Danilo ima samo jednog živog roditelja – Aleksandra Vučića.
S druge strane, Škoro je izjavio da bi predsednika Vučića i njegovog sina trebalo poslati na prinudni rad u rudnik. Takođe je predložio da se Danilu ukinu obezbeđenje i zaštita, te da ga samog pošalju na Kosovo. Škoro je izneo ideju da ih odvedu u rudnik u Boru ili Majdanpeku, gde bi ih držali na otvorenom, snimajući ih i tuširajući uranijumom. Sve bi bilo snimano kamerama kako bi „narod video“. Škoro je takođe dodao da bi, kada bi došlo do promene vlasti, osim oduzimanja imovine, Vučića i njegovog sina držao na otvorenom kako bi doprineli razvoju Srbije.
Ova situacija izazvala je osude širom političkog spektra, sa mnogima kritikujući Škorove pretnje smrću i neprimerene izjave. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić takođe je reagovao, osudivši Škorove reči i istakavši da će tražiti pravdu.
Ovakve pretnje i govor mržnje ne smeju biti tolerisani u društvu, i potrebno je da se političari i javne ličnosti uzdrže od ovakvih izjava. Bez obzira na političke razlike, nasilje i pretnje ne smeju biti deo političkog dijaloga. Važno je da se situacija smiri i da se fokus vrati na konstruktivnu politiku i rešavanje stvarnih problema u društvu.
Brnabićeva i Vučićeva reakcija na pretnje upućene Danilu Vučiću pokazuju važnost zaštite svih građana, bez obzira na političku pripadnost. Nasilje i pretnje nikada ne smeju biti opravdani ili tolerisani, i važno je da se javne ličnosti distanciraju od ovakvih izjava.
Srbija se suočava sa mnogim izazovima, a političari imaju odgovornost da se fokusiraju na rešavanje ovih problema na miran i demokratski način. Nasilje i ekstremizam samo doprinose polarizaciji društva i otežavaju rešavanje stvarnih problema. Važno je da se politički akteri distanciraju od ovakvih ideja i da se fokusiraju na zajedničke ciljeve koji će unaprediti život svih građana.
Ukidanje obezbeđenja i predlaganje prinudnog rada u rudnicima nisu načini za rešavanje političkih nesuglasica. Zajednički dijalog, poštovanje demokratskih principa i zaštita svih građana moraju biti prioritet političke debate. Nadamo se da će se politička situacija smiriti i da će se fokus vratiti na unapređenje društva i dobrobit svih građana Srbije.