Prema Ukupnom izveštaju o rezultatima izbora za poslanike u Skupštinu AP Vojvodine od 17. i 30. decembra 2023. godine, lista Aleksandar Vučić – Vojvodina ne sme da stane osvojila je apsolutnu većinu od 66 od 120 poslaničkih mandata. Koalicija Srbija protiv nasilja osvojila je 30, a Savez vojvođanskih Mađara devet mandata. Socijalistička partija Srbije osvojila je sedam mandata, kao i koalicija Nada. Jedan mandat osvojila je Ruska stranka.
Cenzus nisu prešli Srpska radikalna stranka, koalicija Demokratski savez Hrvata u Vojvodini – Ujedinjeni za pravdu – Stranka pravde i pomirenja, Čedomir Jovanović – Vojvodina mora drugačije, Narodna stranka, Koalicija Zavetnici – Dveri, koalicija Dosta je bilo – Socijaldemokratska stranka, koalicija Vojovođani – Liga socijaldemokrata Vojvodine – Vojvođani.
Broj birača upisanih u birački spisak bio je 1.669.791, a glasalo se na 1.776 biračkih mesta. Na izbore je izašlo 985.829 birača, a glasalo je njih 984.963. Nevažećih listića bilo je 30.444.
Prema saopštenju Pokrajinske izborne komisije, prigovore na ukupan izveštaj o rezultatima izbora podnosilac proglašene izborne liste i birač mogu podneti u roku od 72 sata od objavljivanja ukupnog izveštaja na veb-prezentaciji PIK-a.
Na osnovu zbirnih izveštaja o rezultatima glasanja svih lokalnih izbornih komisija, na izborima za poslanike u Skupštinu AP Vojvodine održanim 17. decembra i ponovljenim na pet biračkih mesta 30. decembra 2023. godine, Pokrajinska izborna komisija na 26. sednici, održanoj 14. januara, donela je Ukupan izveštaj o rezultatima izbora za poslanike u Skupštinu AP Vojvodine.
Pored apsolutne većine osvojene od strane liste Aleksandar Vučić – Vojvodina ne sme da stane, i ostale stranke su osvojile značajan broj mandata. Koalicija Srbija protiv nasilja je osvojila 30 mandata, dok je Savez vojvođanskih Mađara osvojio devet mandata. Socijalistička partija Srbije je osvojila sedam mandata, dok je koalicija Nada takođe osvojila sedam mandata. Ruska stranka osvojila je jedan mandat.
Međutim, neke stranke nisu uspele da pređu cenzus, poput Srpske radikalne stranke, koalicije Demokratski savez Hrvata u Vojvodini – Ujedinjeni za pravdu – Stranka pravde i pomirenja, Čedomir Jovanović – Vojvodina mora drugačije, Narodne stranke, Koalicije Zavetnici – Dveri, koalicije Dosta je bilo – Socijaldemokratska stranka i koalicije Vojvođani – Liga socijaldemokrata Vojvodine – Vojvođani.
Ukupno, bilo je 1.669.791 upisanih birača u birački spisak, a glasalo se na 1.776 biračkih mesta. Od tog broja, 985.829 birača je izašlo na izbore, a njih 984.963 je glasalo. Ukupno 30.444 listića bilo je nevažeće.
Izborna komisija je takođe objavila da birači ili proglašene izborne liste imaju rok od 72 sata od objavljivanja ukupnog izveštaja na veb-prezentaciji PIK-a da podnesu prigovore na ukupan izveštaj o rezultatima izbora.
Ukupni rezultati izbora za poslanike u Skupštinu AP Vojvodine dolaze nakon dugog perioda političkih kampanja, debata i glasanja. Ovi rezultati odražavaju političku volju građana Vojvodine i značajno će uticati na sastav i rad Skupštine AP Vojvodine u narednom periodu.
Sveukupno, izbori za poslanike u Skupštinu AP Vojvodine održani su u miru i stabilnim uslovima, a pravo glasa je iskoristilo značajan broj birača. Ovi izbori predstavljaju demokratski proces u kojem građani biraju svoje predstavnike u lokalnom parlamentu, dajući glas onim političkim strankama i koalicijama koje smatraju najboljima za vođenje politike u pokrajini.