Aston Vila gazi ka Ligi šampiona

Fudbaleri Aston Ville osvojili su pobedu protiv ekipe Vulvsa rezultatom 2:0 na domaćem terenu u 30. kolu Premijer lige. Ova pobeda omogućava Aston Villi da zadrži četvrto mesto u šampionatu, koje vodi u Ligu šampiona. Tim iz Birmingema sada ima 59 bodova, dok su Vulvsi deseti sa 41 bodom.

Utakmica je bila izjednačena u prvom poluvremenu, ali je Aston Villa uspela da dođe do vođstva u 36. minutu golom Muse Dijabija. Slična situacija se ponovila i u drugom poluvremenu, gde je domaća ekipa potvrdila pobedu golom Ezrija Konse, koji je postignut u 65. minutu. Dijabi je pored svoj gol postigao i asistenciju.

Iako su Vulvsi pokušavali da se vrate u meč, Aston Villa je uspešno odbijala njihove napade. U narednom kolu Aston Villa će gostovati Mančester Sitiju, dok Vulvse očekuje duel sa Barnlijem.

Ova pobeda je bila važna za Aston Villu u borbi za mesto u Ligi šampiona, dok će Vulvsi morati da se potrude da poboljšaju svoje rezultate kako bi se popeli na tabeli Premijer lige. Navijači Aston Ville su bili oduševljeni igrom svog tima i nadaju se da će uspeti da zadrže četvrto mesto do kraja sezone.