Atomski fudbal na Ostrvu! Siti u 93. minutu srušio Njukasl

Fudbaleri Mančester sitija večeras su u dostima pobijedili Njukasl sa 3:2 u derbiju 21. kola Premijer lige. Aktuelni šampion Engleske je pobijedio nakon preokreta i skočio na drugo mesto na tabeli sa 43 boda.

U utakmici na „Sent Džejms Parku“ Mančester siti je doživio težak početak, prvo su ostali bez golmana Edersona zbog povrede, a onda su u 25. minutu primili gol od Njukasla. Bernardo Silva je doveo „građane“ u vođstvo, ali je to držalo samo četiri minuta jer je domaći tim izjednačio zahvaljujući greškama protivnika. Onda je domaćin preokrenuo rezultat i poveo 2-1.

U drugom poluvremenu, Mančester siti je tražio način da izjednači i Pep Gvardiola je odlučio da uigra Kevina de Brujnea, koji je prvi put igrao nakon pet meseci. Samo pet minuta na terenu bilo je dovoljno da postigne gol iz penala i izjednači rezultat 2:2.

Kada su svi vidjeli da će utakmica završiti bez odluke, De Brujne je sjajnom asistencijom pronašao Oskara Boba, koji je postigao gol u 93. minutu i doneo pobjedu Mančester sitiju. Ovim trijumfom, tim je skočio na drugo mesto na tabeli sa samo dva boda manje od lidera Liverpula.