Au, istorijska bruka Denvera! Minesota demolirala Nagetse za majstoricu! Jokić vukao, ostali ni vola da pogode! (VIDEO)

Nakon tri uzastopne pobede Denver Nagetsa sa MVP Jokićem na čelu, Minesota Timberwolvesi su odgovorili udarac demolirajući ih sa 115:70 u šestoj utakmici polufinala plej-ofa Zapada. Jokić je postigao 22 poena, ali nije imao podršku saigrača koji su odigrali ispod svojih mogućnosti. Ovom ubedljivom pobedom Minesota je izjednačila seriju na 3:3 i izborila majstoricu u Bol Arena.

Utakmica je započela vođstvom Denvera od 9:2, ali su Timberwolvesi brzo preokrenuli rezultat i postigli seriju od 27:2, potpuno isključivši Denver iz igre. Nagetsi su šutirali loše za tri poena i nisu mogli da postignu koševe, što je rezultiralo vođstvom Minesote od 31:14 nakon prvog perioda.

Iako su se Nagetsi pokušali vratiti u drugoj četvrtini uz nekoliko Jokićevih skokova u napadu, trener Meloun je ubrzo izveo Jokića iz igre, nakon čega su Timberwolvesi dominirali sa serijom od 13-0, odlazeći na poluvreme sa vođstvom od 59:40.

U drugom poluvremenu Minesota je nastavila sa dobrom igrom, a Jokić je ostao bez podrške od strane ostalih igrača. Edvards i Tauns su se istakli u redovima Timberwolvesa, dok su igrači Denvera poput Mareya podbacili. Trener Meloun je čak u jednom trenutku izveo celu startnu postavu na klupu i dao priliku rezervistima, što je rezultiralo jednim od najvećih poraza u istoriji Nagetsa.

Sedmi meč, koji će se odigrati u noći između subote i nedelje, odrediće finalistu Zapadne konferencije. Minesota i Denver će se sada boriti za prelazak u finale, a očekuje se da će biti veoma neizvesno i uzbudljivo. Jokić će imati priliku da pokaže svoje kvalitete i da predvodi svoj tim do pobede, dok Minesota sigurno želi iskoristiti ovaj momenat i plasirati se u dalji tok takmičenja.Publikiovala: Marija Ivkovic.