Bajer u velikom stilu završio Bundesligu, Bajern se obrukao, a Borusija sjajno odradila poslednji ispit pred Real

Aleksandar Vuković avatar

Poslednje kolo Bundeslige za sezonu 2023/24 doneo je uzbudljive utakmice i odluke o plasmanu u evropska takmičenja. Aktuelni šampion Nemačke, Bajer Leverkuzen, završio je sezonu pobedom nad Augsburgom rezultatom 2:1. „Aspirnidžije“ su golove postigle u prvom poluvremenu, Bonifejs je bio precizan u 12. minutu, dok je Andrih duplirao rezultat 15 minuta kasnije. Utešni gol za goste postigao je Komur u 62. minutu.

Trener Bajern Minhena, Tomas Tuhel, neće pamtiti poslednju utakmicu po dobrom, jer je njegov tim poražen od Hofenhajma sa 4:2, iako su imali prednost od 2:0. Tel i Dejvis su postigli golove za Bajern, ali je Hofenhajm uspeo da preokrene rezultat. Bier je postigao gol za Hofenhajm u 8. minutu, dok je Andrej Kramarić postigao het-trik u drugom poluvremenu (68, 85, 87).

Bajern je ovim porazom izgubio drugu poziciju u Bundesligi, pošto je Štutgart ubedljivo savladao Borusiju Mehengladbah rezultatom 4:0. Guirasi je postigao dva gola (23, 31), dok su Jeong i Silas postigli po gol u drugom poluvremenu.

Borusija Dortmund, finalista Lige šampiona, odradila je poslednju proveru pred meč sa Real Madridom, pobedivši Darmštad rezultatom 4:0. Strelci su bili Matsen, Rojs, Brandt i Malen.

Pet pozicija koje vode u Ligu šampiona osigurali su: Bajer Leverkuzen, Štutgart, Bajern Minhen, Lajpcig i Borusija Dortmund, dok su Keln i Darmštadt eliminisani iz takmičenja. Bohum će svoje mesto pokušati da zadrži kroz doigravanje.

– Volfsburg- Majnc 1:3

Sin proslavljenog fudbalera Siniše Mihajlovića, Miroslav (24), postao je trener mlađih kategorija Bolonje, prenosi italijanski portal „Korijere delo Sport“. Miroslav će imati priliku da pokaže svoje trenerske sposobnosti i nastavi fudbalsku tradiciju porodice Mihajlović.

Sezona Bundeslige za 2023/24 je okončana, a ljubitelji fudbala već sa nestrpljenjem iščekuju start naredne sezone i nove uzbuđenja na terenu.