Bravo, Hamade! Međedović izbacio 42. igrača sveta za plasman u osminu finala

Srpski teniser Hamad Međedović iznenadio je teniski svet plasmanom u osminu finala turnira u Štutgartu. Međedović je uspeo da savlada 42. igrača sveta Mađara Fabijana Marošana sa 2:1 u setovima nakon preokreta, nakon sat i 50 minuta igre.

U prvom setu, srpski i mađarski teniser odlično su servirali, što je rezultiralo kratkim poenima. Jedina neizvesnost viđena je u desetom gemu, kada je Međedović morao da spašava dve set lopte, što je uspeo. Nakon toga, odluka je pala u taj-brejku gde je Marošan uspeo da pobedi i povede sa 1:0 u setovima.

Međutim, u naredna dva seta, Međedović je pokazao svoju silu. Demonstrirao je sjajnu igru, pogađajući gotovo sve što je pucao, što je rezultiralo gubitkom samo jednog gema protivniku u drugom setu. Odlučujući treći set je bio izjednačen sve do sedmog gema, kada je Međedović uspeo da napravi brejk i na kraju osvoji set i obezbedi mesto u osmini finala.

Međedović se sada priprema za meč u četvrtfinalu protiv trećeg nosioca turnira, Kazahstanca Aleksandra Bublika.

S druge strane, fudbalski stručnjak Marko Savić (39) preuzeo je vođenje ekipe Železničara iz Pančeva u narednoj sezoni, što je zvanično potvrđeno od strane kluba. Savić će imati zadatak da vodi ekipu kroz narednu sezonu i postigne što bolje rezultate.