Crno-beli doživeli težak poraz u kvalifikacijama za Ligu šampiona

Fudbaleri Dinama iz Kijeva su u poljskom Lublinu dočekali Partizan u okviru 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Partizan je poveo sa „bele tačke“, ali su Ukrajinci uspeli da naprave preokret i pobede ubedljivo sa 6:2. Od prvog minuta domaći tim je imao inicijativu, ali je Partizan uspeo da povede. Međutim, Dinamo je nakon toga postigao tri gola u završnici prvog poluvremena. U drugom poluvremenu Dinamo je nastavio da dominira i postigao još tri gola. Partizan je uspeo da smanji razliku, ali Dinamo je zadržao kontrolu i na kraju pobedio sa 6:2.

Trener Partizana, Aleksandar Stanojević, izjavio je da njegovi igrači ulaze u meč sa velikom motivacijom i da se nadaju dobrom rezultatu koji će ih ostaviti u igri za revanš u Beogradu. Pobednik ovog dvomeča će igrati protiv ekipe Rendžersa u narednom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Pre meča, došlo je do polemike između Dinama iz Kijeva i Partizana zbog toga što je Partizan igrao prijateljske utakmice u Rusiji. Oleksandr Šovkovski je kritikovao crno-bele zbog podrške koju su pokazali Rusiji, koja je u ratu sa Ukrajinom. Šovkovski je istakao da je ta podrška neprijateljska prema klubu i zemlji.

Uoči meča, sastavi timova su objavljeni, a Partizan se nadao da će se pokazati u dobrom svetlu protiv favorizovanog tima Dinama. Utakmica je bila veoma zanimljiva, ali je Dinamo na kraju slavio ubedljivu pobedu.

Ova utakmica je bila važna za obe ekipe, ali je Dinamo iz Kijeva uspeo da pokaže svoju dominaciju i odnese pobedu. Partizan će morati da se potrudi kako bi se oporavio od poraza i pripremio se za naredne izazove u kvalifikacijama za Ligu šampiona.