„DAJTE MI PET MINUTA“ Jeziva priča Lazanskog o misterioznoj smrti zloglasnog oficira (VIDEO)

Jovana Radić avatar

Veteran novinar i vojni analitičar Miroslav Lazanski nedavno je izazvao pažnju javnosti svojim izjavama o poslednjim trenucima života Ervina Romela, popularnog generala nacističke Nemačke za vreme Drugog svetskog rata. Lazanski je u intervjuu otkrio detalje o sumnji da je Romel bio umešan u planiranje atentata na Adolfa Hitlera, kao i o misterioznim događajima koji su prethodili njegovoj smrti.

Prema Lazanskim rečima, sumnje da je Romel bio deo zavere protiv Hitlera postojale su u jednom trenutku. Jednog dana, dok je bio na odmoru, u njegovu kuću su došla dva oficira Gestapoa sa crnim mantilima. Jedan od oficira je izvadio pištolj i stavio ga na sto, sugerirajući Romelu da je vreme da izvrši atentat. Međutim, umesto toga, Romel im je vratio pištolj i zamolio ih da mu daju pet minuta. Otišavši u svoju kabinet sobu, napisao je oproštajno pismo, nakon čega je odjeknuo pucanj. Kada su oficiri ušli u sobu, našli su Romela mrtvog, a oni su samo salutirali i otišli, kako je ispričao Lazanski.

Lazanski ističe da su mnogi bili zatečeni ovim detaljima i da je Romel bio veoma omiljen među nacističkim vojnicima. Njegova smrt ostala je obavijena mnogim misterijama i spekulacijama, a Lazanski je ponudio jednu od mogućih verzija događaja.

Pored ove priče, Lazanski je tokom svoje karijere bio poznat po svojim analizama i stručnim komentarima u vezi sa vojnom strategijom i politikom. Njegove reči bile su pažljivo slušane i cenjene, kako u vojnim krugovima, tako i u političkim i medijskim krugovima.

Miroslav Lazanski je stekao reputaciju kao iskusni novinar i vojni analitičar tokom decenija svog rada. Rođen je u Beogradu 1950. godine, gde je završio novinarstvo na Fakultetu političkih nauka. Karijeru je započeo kao novinar u vojnom magazinu „Vojno delo“, a kasnije je radio kao vojni analitičar u nekoliko medijskih kuća. Takođe je bio i savetnik za nacionalnu bezbednost srpskog predsednika Aleksandra Vučića.

Lazanski je poznat po svojim analizama aktuelnih vojnih pitanja, kao i po svom oštrim stavovima o politici i međunarodnim odnosima. Njegove reči često su izazivale pažnju i rasprave u javnosti, a mnogi su cenili njegovu stručnost i iskustvo u vojnim pitanjima.

Uprkos svojoj dugoj karijeri i brojnim kontroverzama, Lazanski je ostao aktivan u javnom životu i nastavio da deli svoje analize i stavove na različitim medijskim platformama. Njegova poslednja izjava o poslednjim trenucima života Ervina Romela samo je jedan od primera njegovog dubokog znanja o istoriji i vojnoj strategiji.

Lazanski je i dalje cenjen kao vojni analitičar i stručnjak za bezbednost, a njegove reči i dalje imaju težinu u vojnim krugovima i šire. Njegova priča o Ervinu Romelu otvorila je nova pitanja i rasprave o istoriji Drugog svetskog rata i o ulozi popularnog generala u tim dešavanjima.

U svojim intervjuima i analizama, Lazanski je uvek naglašavao važnost istorijskog konteksta i objektivnosti prilikom proučavanja vojnih dešavanja. Njegove reči su bile temeljne za razumevanje složenih političkih i vojnih situacija u svetu, a njegovo iskustvo i stručnost činili su ga jednim od najuglednijih vojnih analitičara na Balkanu.

Miroslav Lazanski ostaje jedan od najpoznatijih i najcenjenijih novinara i vojnih analitičara na Balkanu, čije reči i dalje imaju težinu i značaj u savremenoj politici i vojnoj strategiji. Njegova stručnost, iskustvo i analitički pristup omogućili su mu da stekne reputaciju kao jednog od najboljih u svojoj oblasti i da ostavi dubok trag u javnom diskursu o vojnim pitanjima.

Jovana Radić avatar