Dalas preokrenuo protiv Oklahome! Novi dabl-dabl Luke Dončića (VIDEO)

Nakon velike borbe, košarkaši Dalasa su uspjeli pobijediti ekipu Oklahome rezultatom 105:101 u trećoj utakmici polufinala plej-ofa Zapadne konferencije NBA lige. Ovom pobjedom vode sa 2:1 u seriji, nakon što su i prethodnu utakmicu nadigrali Tandere. Pi-Džej Vašington predvodio je ekipu sa 27 poena, dok su Luka Dončić i Kajri Irving postigli po 22 poena i 15 skokova. Šej Gildžes-Aleksander je upisao dabl-dabl učinak od 31 poena i 10 skokova za Oklahomu. Bila je ovo velika i tvrda borba u kojoj su se obe ekipe borile do samoga kraja. Dalas je bio u vođstvu tokom većeg dijela meča, ali Oklahoma nije odustajala, zadržavajući se u igri do posljednje sekunde.

Domaći tim je bolje ušao u meč, ali nisu uspjeli stvoriti veliku prednost. U nastavku, Šej Gildžes-Aleksander je počeo puniti koš rivala, a Oklahoma je na poluvremenu imala minimalnu prednost od 52:51. Po povratku na teren, Tanderi su nastavili dominirati i poveli sa 65:55. Dalas je odgovorio serijom od 16-0 za novo vođstvo od 71:56. Ipak, Oklahoma se nije predavala i prišla na pola koša minusa pred posljednji period. Posljednji period bio je uzbudljiv, s oba tima imajući priliku za pobjedu. Na minutu prije kraja, Tanderi su imali priliku za izjednačenje, ali su promašili šut za tri poena. Kajri Irving je odgovorio pogotkom nakon prodora, vraćajući svoj tim na plus pet, dok je Luka Dončić s linije slobodnih bacanja stavio tačku na meč.

Četvrta utakmica polufinalne serije igra se u utorak, 14. maja, ponovno u Dalasu. Dalas je tako preokrenuo seriju u svoju korist nakon što su gubili u prvom meču, te imaju priliku odvesti se u daljnju rundu. Očekuje se još jedna uzbudljiva i tvrda borba između ove dvije ekipe koje žele proći u finale konferencije. Sa velikim igračima poput Dončića i Irvinga u svojim redovima, Dallas Mavericksi imaju odličnu priliku za osvajanje serije protiv Oklahome Tandera. Svi ljubitelji košarke sigurno će biti uz ekrane u utorak kako bi pratili ishod ove važne utakmice.