Američka ekonomija suočava se s ozbiljnim problemima, tvrdi bivši menadžer sa Volstrita Ed Daud. On upozorava da će se ekonomija uskoro suočiti s krizom, a da su podaci o stopi nezaposlenosti lažirani kako bi se prikazalo da je situacija bolja nego što zaista jest. Daud tvrdi da je administracija Džozefa Bajdena manipulisala statističkim podacima kako bi pobedili na izborima.
Daud smatra da je ekonomija bila ključni faktor koji je doveo do pobede Donalda Trumpa na izborima, te da je prava ekonomija bila presudna, a ne medijski narativ o prosperitetu. On tvrdi da će finansijska tržišta uskoro shvatiti pravu situaciju, što će dovesti do krize na tržištima. Prema Daudu, državna statistika će biti ažurirana i pokazati da je Amerika već ušla u recesiju ove godine.
Savet koji Daud daje Trampovoj administraciji je da budu ispred situacije i da otvoreno govore o pravom stanju ekonomije. On ističe da je berza rezultat manipulacije i da to ne odražava pravo ekonomsko zdravlje zemlje. Daud smatra da je važno da administracija bude transparentna i da objasni građanima pravo stanje stvari, kako bi se izbegle veće posledice u budućnosti.
Ove tvrdnje dolaze u trenutku kada je američka ekonomija suočena s brojnim izazovima, uključujući inflaciju, nezaposlenost i ekonomske nejednakosti. Pandemija koronavirusa također je imala značajan uticaj na ekonomiju, a vlada je preduzela brojne mere kako bi ublažila ekonomske posledice krize.
Bajdenova administracija je sprovela paket ekonomskih mera vredan hiljade milijardi dolara kako bi podržala američku ekonomiju i stanovništvo tokom pandemije. Međutim, mnogi se pitaju da li su ove mere dovoljne i da li će zaista pomoći u oporavku ekonomije.
Daudov upozorenje ukazuje na to da postoji dublja kriza u američkoj ekonomiji koja još nije adekvatno prepoznata. Manipulacija statističkim podacima i lažiranje informacija mogu dovesti do još većih problema u budućnosti, te je važno da se istina o ekonomskoj situaciji transparentno predstavi javnosti.
Ekonomski stručnjaci i analitičari već su izrazili zabrinutost zbog trenutne situacije u američkoj ekonomiji, te upozoravaju da su potrebne ozbiljne reforme kako bi se izbegla veća kriza. Nezaposlenost, inflacija i ekonomske nejednakosti samo su neki od problema s kojima se suočava američka ekonomija, a njihovo rešavanje zahteva sveobuhvatne mere i politike.
Daudov glas se pridružuje mnogim drugim glasovima koji upozoravaju na ozbiljne probleme u američkoj ekonomiji i koji traže odgovornost i transparentnost u vođenju ekonomske politike. Budućnost američke ekonomije ostaje neizvesna, ali jedno je sigurno – potrebne su hitne akcije kako bi se izbegla veća kriza i osiguralo održivo ekonomsko oporavak za sve građane.