Dončić i Dalas pobedili NBA šampiona na neverovatan način! (VIDEO)

Nikola Jokić protiv svog prijatelja Luke Dončića odigrao je meč ispod očekivanja, a njegov Denver doživeo je poraz od Dalasa sa rezultatom 107:105. Ovaj meč je bio pun dramatičnih trenutaka, posebno u završnici kada je Kajri Irving postigao nevjerojatan pogodak preko Jokića uz zvuk sirene. Dončić je predvodio Maverikse sa 37 poena, dok je Jokiću ubacio 16 poena uz 11 skokova i sedam asistencija. Denver je pao na drugo mesto u Zapadnoj konferenciji, dok je Oklahoma preuzela prvu poziciju. Mladi Lajvli pružio je odličnu odbranu nad Jokićem u prvom poluvremenu, dok je Dončić ubacio 21 poen u četvrtini i po. Dallas je dominirao skok-igrom, nadmašivši Denver za 20 skokova. Rezultat je bio izjednačen do završnice treće, kada je Dallas privremeno izgubio Dončića zbog privatnih razloga, ali su uspjeli povesti s +9. Denver se uspio vratiti u finišu, ali Irving je postigao odlučujući koš za pobjedu Dalasa. Ovaj meč je pokazao da je Denveru potrebno poboljšati igru, posebno u skoku i šutu, kako bi ostao konkurentan u Zapadnoj konferenciji. Sljedeći meč Denver će odigrati protiv Minesote, a zatim slijede utakmice protiv New Yorka, Portlanda, Memphis i Phoenixa. Nastavak sezone obećava uzbudljive utakmice i napete borbe za pozicije u plej-ofu.