Feliks tragičar Portugala, Francuska ide na megdan Španiji!

Fudbalske reprezentacije Francuske i Portugala odigrale su četvrtfinalni meč na Evropskom prvenstvu, a nakon 120 minuta igre bez golova, Francuzi su slavili u penalima sa rezultatom 5:3. Odlučujući penal za Francusku izveo je Teo Ernandez i odveo svoju ekipu u polufinale gde ih čeka Španija. Utakmica je bila izuzetno uzbudljiva, bez stopostotnih prilika u prvom poluvremenu, dok su u drugom poluvremenu obe ekipe imale svoje šanse. Produžeci su bili poprilično neuzbudljivi, a tragičar penala za Portugal bio je Žoao Feliks koji je promašio jedanaesterac. Francuska sada ide na Španiju u polufinale, a Portugal se oprašta od takmičenja. Ovo je bila repriza finala Evropskog prvenstva iz 2016. godine kada je Portugal slavio. Francuska i Portugal su se mučili u svojim mečevima osmine finala, ali su na kraju Francuzi bili ti koji su prošli dalje.