Guler golčinom doneo pobedu Turskoj, postavio rekord i nadmašio Ronalda!

Aleksandar Vuković avatar

Mladi turski fudbaler Arda Güler postao je junak pobede svoje reprezentacije nad Gruzijom na Evropskom prvenstvu, postigavši spektakularan gol i obarajući rekord kao najmlađi igrač koji je na debitantskom meču zatresao mrežu protivnika. Turska reprezentacija upisala je pobedu nad Gruzijom rezultatom 3:1 u izuzetno lepoj fudbalskoj predstavi pred navijačima na Vestfalenu u Dortmundu.

Arda Güler je postigao gol u 65. minutu meča, postavši najmlađi igrač u istoriji Evropskog prvenstva koji je sa svega 19 godina i 114 dana postigao gol na svom debiju. Prethodni rekord držao je Cristiano Ronaldo, koji je 2004. godine postigao gol sa 19 godina i 128 dana. Turski tim je takođe postigao golove preko Merta Muldura u 26. minutu i Karema Artikolgu u 97. minutu, dok je jedini gol za Gruziju postigao Mikautadze u 32. minutu.

Arda Güler, koji igra za Real Madrid, istakao je podršku svog trenera Carla Ancelottija koji mu je poslao poruku podrške pre meča. Güler je izjavio da mu je podrška iz kluba mnogo značila. Turska reprezentacija je tako započela Evropsko prvenstvo pobedom nad Gruzijom, čime su postavili odličan temelj za nastup na ovom takmičenju.

Evropsko prvenstvo 2024. godine u Nemačkoj donosi uzbuđenje i tenziju na terenu, a nastup mladog Arde Gülera za Tursku obećava sjajne trenutke za ovu talentovanu fudbalsku zvezdu. Publika na Vestfalenu je uživala u ovoj fudbalskoj predstavi, gde su mladi turski igrači pokazali svoju snagu i veštinu.

Nakon ostvarene pobede, turska reprezentacija se okreće narednim mečevima u grupi F, gde će se suočiti sa jakim protivnicima. Sa mladim i talentovanim igračima poput Arde Gülera, Turska ima šanse da postigne značajne uspehe na Evropskom prvenstvu i zabeleži još pobeda.

Gülerov rekordni gol na Evropskom prvenstvu donosi mu pažnju i priznanje kao jednog od najperspektivnijih fudbalera svoje generacije. Sa podrškom trenera Ancelottija i svojih saigrača, očekuje se da će Güler nastaviti da briljira na terenu i da će biti ključan igrač za uspeh turske reprezentacije na ovom takmičenju.

Sledeći mečevi turske reprezentacije na Evropskom prvenstvu 2024. godine biće ključni za dalji tok takmičenja, a mladi igrači poput Arde Gülera imaju priliku da pokažu svoj talenat i veštinu pred velikom publikom. Turski tim ima ambiciju da ostvari što bolji rezultat na ovom prvenstvu i da se plasira u naredne faze takmičenja.

Posle pobede nad Gruzijom, turska reprezentacija ima motivaciju i samopouzdanje da nastavi sa dobrim igrama i da se suoči sa svim izazovima koji ih očekuju u grupi F. Mladi fudbaler Arda Güler je već pokazao svoj potencijal i talenat, te se očekuje da će on biti ključni igrač u daljem toku takmičenja za turski tim.

Evropsko prvenstvo donosi uzbuđenje i tenziju na terenu, a turska reprezentacija ima priliku da pokaže svoju snagu i talent kroz naredne mečeve na ovom prestižnom takmičenju. Sa mladim igračima poput Arde Gülera, Turska ima šanse da ostvari značajne uspehe i da se istakne kao jedan od favorita na Evropskom prvenstvu 2024. godine.