Horhe Martin pobjednik trke za Veliku nagradu Francuske

Milan Petrović avatar

Vozač tima Pramac Ducati, Španjolac Jorge Martin, pobijedio je danas u utrci Moto GP prvenstva za Veliku nagradu Francuske.

Martin je na stazi Le Mans stigao do svoje druge pobjede ove sezone u Moto GP prvenstvu s vremenom od 41:23.709. Martin je također pobijedio i na jučerašnjoj sprint utrci.

Na drugom mjestu završio je vozač ekipe Gresini Racing Španjolac Marc Marquez s zaostatkom od 0.446 sekundi za pobjednikom. Treći je bio vozač Ducatija i trenutni svjetski prvak Talijan Francesco Bagnaia, koji je za Martinom zaostajao 0.585 sekundi.

Martin trenutačno drži prvo mjesto u ukupnom poretku vozača s 129 bodova, dok je Bagnaia na drugom mjestu s 91 bodom. Marquez i Enea Bastianini dijele treće mjesto s po 89 bodova.

Sljedeća utrka u Moto GP prvenstvu bit će održana 26. svibnja za Veliku nagradu Katalonije.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.