„KAKVO SRCE, ČESTITAM IGRAČIMA!“ Janis Sferopulos o dramatičnoj utakmici Crvena zvezda

Crvena zvezda je u težoj utakmici nego što su očekivali navijači pobijedila Studentski centar na početku ABA plej-ofa, a trener ekipe Janis Sferopulos održao je zanimljivu konferenciju za novinare nakon meča. Zvezda je uspela da nadoknadi zaostatak od 18 poena i pobedi u prvoj utakmici četvrtfinala ABA lige u Beogradu.

Trener Sferopulos je rekao da je najvažnije to što su poveli rezultatom 1:0, mada nisu imali dobru utakmicu. Ipak, istakao je karakter i srce koje su igrači pokazali, posebno u poslednjih 15 minuta kada su se vratili u meč. On je čestitao igračima na trudu, i istakao da su imali mnogo promašenih otvorenih šuteva za tri poena u prvom poluvremenu. Treba se posebno pripremiti za narednu tešku utakmicu u Podgorici za nedelju dana.

Na pitanje da li je ovo bio poslednji alarm za ekipu, Trener je odgovorio potvrdno, ističući da im nije bilo lako posle poraza od Efesa, i da je ova plej-of utakmica nosila pritisak za domaćine. Istakao je da imaju kvalitet, ali nisu ga iskazali na terenu, te moraju igrati bolje. Sferopulos je istakao i da je utakmica sa Studentskim centrom bila drugačija od prethodne zbog njihove taktike.

Trener je dodao da su u prethodnoj utakmici protiv Studentskog centra imali visok procenat uspešnosti šuta za tri poena, dok su u ovom meču imali problema sa tim segmentom igre. Istakao je značaj šuta iz daljine i nervoze koja nastaje kada se ne uspeva pogoditi takve šuteve. Naglasio je da su se vratili u igru zahvaljujući uspešnim šutevima iz daljine u poslednjoj četvrtini.

Bonus sadržaj je upućen na knjigu o Novaku Đokoviću koja nosi naziv „Novak, pariske priče“ i osvetljava emotivne trenutke slavnog tenisera. Knjiga sadrži 320 stranica sa neviđenim fotografijama iz života Novaka Đokovića.

Crvena zvezda će morati da se pripremi za sledeću tešku utakmicu protiv Studentskog centra u Podgorici, a navijači će sa nestrpljenjem pratiti dalji tok takmičenja. Trebaće im karakter i srce koje su pokazali u prethodnoj utakmici kako bi ostvarili dalje uspehe u plej-ofu ABA lige.