Karlos Alkaraz ubedljivo do polufinala Rolan Garosa

Španski teniser Karlos Alkaraz uspio je ući u polufinale Roland Garrosa nakon pobjede nad Stefanosom Tsitsipasom rezultatom 6:3, 7:6(3), 6:4, što mu je 50. pobjeda na Grand Slam turnirima.

Alcaraz iz Mursije uspio je ponoviti prošlogodišnji rezultat kada je izgubio u polufinalu od Novaka Đokovića, koji je kasnije osvojio turnir. Trenutno treći teniser svijeta idealno je započeo meč s brejkom. Teniseri su zatim zadržali svoje servise sve do devetog gema kada je Tsitsipas, dvostruki Grand Slam pobjednik, napravio drugi brejk i stekao prednost.
Drugi dio meča otvorio je Alcaraz na isti način. Tsitsipas se nije predavao ni u jednom trenutku te je vratio izgubljeno u sedmom gemu. Nije bilo više brejkova, pa je drugi set riješen u tie-breaku u kojem se Španac bolje snašao i tako poveo 2:0.
Treći set bio je izjednačen sve do sedmog gema kada je Alcaraz ponovno oduzeo servis Grku koji je imao prednost od 30:0, ali to nije bilo dovoljno da sačuva servis. Mladi 21-godišnjak nije dopustio protivniku da se vrati i pobijedio je nakon dva sata i 18 igara.
Važno je istaknuti da Alcaraz sada vodi 6:0 u međusobnim okršajima protiv Tsitsipasa, a na Grand Slam turnirima ima omjer od 50 pobjeda i 10 poraza.
Alcaraz će u polufinalu igrati protiv Janika Sinnera, koji je postao najbolji teniser svijeta nakon što se Novak Đoković povukao s Roland Garrosa zbog povrede koljena.

Knjiga „Novak, pariske priče“ posvećena našem asu donosi emocionalne trenutke Novaka Đokovića i predstavlja ga u potpuno drugačijem svjetlu. Na 320 stranica, s neviđenim ilustracijama, život slavnog tenisera je prikazan na najslavnijim teniskim terenima. Za više informacija i narudžbu kliknite OVDJE.