Klimatolog Vladimir Đurđević izneo je strašne prognoze u vezi sa ekstremnim olujama koje će se sve više pojavljivati u narednim godinama zbog globalnog zagrevanja. Naglasio je da će količina emitovanja gasova sa efektom staklene bašte odrediti koliko će oluje postati razornije. Oluje su posledica globalnog zagrevanja jer toplije temperature omogućavaju olujnim sistemima da razviju jače vetrove, veće količine padavina i grada. Đurđević je istakao da su snažne oluje kao ona koja je pogodila Beograd sinoć, rezultat ovog globalnog procesa.
Prema rečima klimatologa, nevremena će postati sve razornija jer će se u toplijoj atmosferi pojavljivati jače oluje. Dodao je da je oluja koja je zahvatila Beograd pokazatelj promena u klimi i da će se ovakvi ekstremni vremenski uslovi verovatno pogoršati u budućnosti. Da li je oluja bila superćelijska ili ne, može da utvrdi jedino Republički hidrometeorološki zavod. Đurđević je objasnio da superćelijska oluja mora imati vrtložni deo kretanja unutar sebe, što može da se vidi samo kroz specifična osmatranja koje sprovodi RHZ.
Klimatolog je naglasio da je bitno razumeti da se ovakvi ekstremni vremenski uslovi ne dešavaju slučajno, već su rezultat promene klime. Stoga, globalne akcije poput ispunjenja Pariskog sporazuma mogu pomoći u zaustavljanju eskalacije problema. U suprotnom, rastuća emisija gasova sa efektom staklene bašte mogla bi da dovede do dramatičnih posledica u drugoj polovini ovog veka. Đurđević je pozvao na svest o važnosti borbe protiv klimatskih promena kako bi se smanjile moguće katastrofalne posledice ekstremnih vremenskih uslova.