Mađari pokazali „orlovima“ kako ne treba! Švajcarci surovo kaznili defanzivne greške protivnika! (FOTO/VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Švajcarske savladala je Mađarsku rezultatom 3:1 u meču koji je obeležio kompletno prvo kolo grupe A na Evropskom prvenstvu. Utakmica je odigrana na stadionu u Kelnu, gde su navijači Mađarske bili mnogobrojniji i glasniji, ali je Švajcarska dominirala na terenu.

Švajcarska je preuzela terensku inicijativu od starta meča, a to im se isplatilo u 12. minutu kada je Kvadvo Dua postigao gol. Trenutno su sudije poništile gol, ali je nakon VAR provere gol priznat. Potom je Mišel Ebišer postigao drugi gol za Švajcarsku, nakon čega su se „sajdžije“ potpuno oslobodile i kontrolisale teren.

Selektor Mađarske Marko Rosi je napravio jednu promenu u odbrani na startu drugog poluvremena, a Mađari su bili mnogo čvršći u odbrani i konkretniji u napadu. To im se isplatilo kada je Barnabas Varga postigao gol u 66. minutu. Međutim, Švajcarci su se vratili u igru kada je Bris Embolo postigao gol u sudijskoj nadoknadi posle greške Vilija Orbana.

Švajcarska je tako zabeležila prvu pobedu na prvenstvu, dok je Mađarska pretrpela poraz. Navijači su bili uzbudjeni tokom cele utakmice, sa obe strane terena, ali su na kraju „sajdžije“ zasluženo slavile. Očekuje se da će Švajcarska biti ozbiljan konkurent u ovoj grupi, dok će Mađarska morati dodatno da se potrudi kako bi se plasirala u dalju fazu takmičenja.

Ostaje da se vidi kako će se dalje odvijati takmičenje u grupi A, ali je sigurno da su navijači fudbala veoma zadovoljni prvim mečem izmedju Švajcarske i Mađarske. Sledi nova uzbuđenja i borba za plasman u narednu fazu, gde će se najjače reprezentacije Evrope sastati u borbi za titulu evropskog prvaka.