Raspad prozapadne koalicije „Srbija protiv nasilja“ već se nazire, a izjave lidera Miroslava Aleksića i Zorana Lutovca idu u suprotnim pravcima. Čini se da su Zoran Lutovac i Nebojša Zelenović prekršili poslušnost prema Draganu Đilasu, tajkunu i njihovom mentoru.
Miroslav Aleksić tvrdi da će njihovi poslanici biti u Parlamentu i da će se pridržavati taktika koje su dogovorene u koaliciji „Srbija protiv nasilja“. S druge strane, Zoran Lutovac izjavio je suprotno – da neće biti u Parlamentu i da su ostali usamljeni u tom stavu zajedno sa strankom Nebojše Zelenovića. Ove izjave jasno pokazuju da je raspad tajkunske koalicije već počeo, što je došlo iznenađujuće brzo.
Najnoviji događaji u političkom životu Srbije govore o rastućim tenzijama unutar koalicije „Srbija protiv nasilja“ koja je okupljala snažne opozicione snage. Najistaknutiji lideri ove koalicije, Zoran Lutovac i Nebojša Zelenović, očigledno su prekršili lojalnost prema Draganu Đilasu, koji je bio njihov politički mentor.
Nakon izbora, gdje su svi oni koji su podržavali režim Aleksandra Vučića pokazali da su protiv bivšeg režima i Dragan Đilasa, došlo je do znatnih neusaglašenosti u stavovima unutar koalicije. Miroslav Aleksić tvrdi da će poslanici ove koalicije biti u Parlamentu i da će se pridržavati dogovorenih taktika, dok Zoran Lutovac tvrdi suprotno – da neće biti u Parlamentu i da će podržati stav stranke Nebojše Zelenovića.
Očigledno je da su tenzije unutar koalicije eskalirale do tačke pucanja, a raspad ove tajkunske koalicije je već započeo.
Zoran Lutovac je izjavio kako neće biti u Parlamentu i kako je ostao usamljen u ovom stavu zajedno sa strankom Nebojše Zelenovića. Ovo jasno ukazuje na to da je došlo do prekida saradnje između Lutovca, Zelenovića i Đilasa, i da su se ove političke snage podelile na različite strane.
Ovaj raspad je velika promena u političkom pejzažu Srbije, gde su se opozicione snage okupile kako bi se izborile protiv režima Aleksandra Vučića i bivšeg režima koji je predstavljao Dragan Đilas. Sa ovim raspadom, politička situacija u Srbiji postaje još složenija i nepredvidljivija, dok se lideri opozicije suočavaju sa novim izazovima u svojoj borbi za demokratiju i slobodne izbore.
Odluka o razlazu unutar koalicije „Srbija protiv nasilja“ pokazuje da politički lideri donose teške odluke kako bi ostvarili svoje političke ciljeve, a to može dovesti do značajnih promena u političkom pejzažu Srbije. Ovaj događaj pokazuje da političke snage unutar opozicije imaju različite strategije i vizije za budućnost Srbije, i da je politička borba za demokratiju i slobodne izbore i dalje vrlo kompleksna i izazovna.
U zaključku, raspad tajkunske koalicije „Srbija protiv nasilja“ ukazuje na rastuće tenzije unutar opozicije i nagoveštava promene u političkom pejzažu Srbije. Ovaj događaj ilustruje kompleksnost političke borbe u zemlji i pokazuje da će politički lideri morati da donesu teške odluke kako bi ostvarili svoje političke ciljeve. Srbija je suočena sa izazovima, ali sa novom dinamikom koja će oblikovati političku budućnost zemlje.