Novak Đoković Janik Siner Šest kraljeva

Najbolji teniser svih vremena, Novak Đoković (37), poražen je od Janika Sinera (23) u polufinalu egzibicionog turnira „Šest kraljeva“ koji se održavao u Rijadu. Nakon tri seta igre (6:2, 6:7, 6:4), Italijan je bio bolji od Đokovića.

Ovo nije prvi put da su se ova dva tenisera sastala, s obzirom da je Siner nedavno pobedio Đokovića u finalu Šangaja. Međutim, ovog puta su pružili publici spektakl dostojan grend slem finala, iako je sam turnir bio eksibicionog karaktera.

Siner je uspeo da nadmudri najboljeg igrača svih vremena, potvrdivši da je u ovom trenutku za Đokovića prava noćna mora. Iako je na momente izgledalo da igraju bez punog gasa, obojica su pokazali spektakularan tenis u meču koji je trajao gotovo dva i po sata.

Pre ovog duela, Siner je već pobedio Đokovića u četiri od poslednjih pet duela, dok je međusobni skor između njih bio izjednačen – 4:4. Nakon novog poraza od Sinera, Đokoviću će manje boleti ovaj rezultat u poređenju sa nedavnim porazom u finalu Šangaja kada je izgubio priliku za 100. trofej u karijeri.

Prvi set protekao je u dominaciji Italijana, gde je Siner napravio dva brejka i poveo nakon samo 26 minuta igre. U drugom setu, Đoković je uspeo da se vrati i napravi brejk, ali je Siner izjednačio rezultat. Nakon dramatičnog taj-brejka koji je dobio Đoković sa 7:0, ušli su u odlučujući set.

Treći set je počeo razmenom brejkova, sa Sinerom koji je prvi poveo, ali je Đoković uspeo da se vrati i nastavi borbu. Međutim, Italijan je bio pribraniji u završnici, napravio još jedan brejk i završio meč servis gemom za pobedu.

Siner je uspeo da potvrdi svoju dominaciju nad Đokovićem i da nastavi sa uspešnim nastupima protiv najboljeg tenisera svih vremena. Dok je Đoković sigurno razočaran porazom, Siner se veseli još jednoj velikoj pobedi u svojoj karijeri.

Ovaj meč je još jednom pokazao koliko su ova dva tenisera talentovana i spremna da pruže vrhunski tenis. Iako je bila samo egzibicija, njihov duel je bio dostojan finala velikog turnira i ostavio je publiku u Rijadu oduševljenu. Novak Đoković će sigurno tražiti revanš u sledećim susretima sa Janikom Sinerom, dok će Italijan nastaviti da gradi svoj ugled kao jedan od najvećih talenata u svetu tenisa.