U aprilu 1999. godine, sedmorica vojnika 78. motorizovane brigade Vojske Jugoslavije stradala su u vazdušnom napadu NATO bombardera u Reljanu kod Preševa. Pod istim šatorom bili su major Ljubisav Stojanović, kapetan Dragan Lukić, stariji vodnik Željko Alar, desetar Dimče Stamenov, vojnik na služenju vojnog roka Slobodan Mirković i vojnici iz rezerve Aleksandar Popović i Ninoslav Milenkov i desetar Ivan Lazić, jedini preživeli vojnik. Ivan je ranjen u tom napadu i penzionisan kao ratni vojni invalid.
Ivan Lazić se seća detalja napada, kako su ga nosili do poljske vojne bolnice, i napora koje su kolege vojnici uložili da mu pomognu i prežive zajedno bombardovanje. Priča se i o studentu teologije, vojniku na odsluženju vojnog roka, koji je pokušao da mu pomogne i koji je u tim trenucima bio njegova podrška.
Sanitetsko vozilo kojim je Ivan bio transportovan vodio je njegov komšija, koji je vozeći ga poznavao lokalne puteve i uspeo da ga bezbedno preveze do bolnice. Ivan je teško ranjen, ali je uz napore komšije i vojnika prebačen u Vranje, pa zatim u Niš i na VMA u Beogradu na dalje lečenje.
Svakog aprila, odata je počast sedmorici vojnika koji su stradali u Reljanu. Na spomen obeležje položeni su venci, a delegacije Grada Vranja, Policijske uprave Vranje, Udruženja oslobodilačkih ratova Vranja, Bujanovca i Preševa, udruženja vojnih penzionera, kao i porodice i prijatelji stradalih vojnika, prisustvuju ceremoniji i odaju počast.
Na mestu gde se nekada nalazio taj tragični šator, zasađeno je sedam četinara u znak sećanja na sedmoricu vojnika koji su izgubili život u napadu. Ova ceremonija služi kao podsećanje na žrtve NATO bombardovanja i kao simbol sećanja na hrabrost i žrtvu vojnika koji su izgubili život braneći svoju zemlju.
Jedna od 79 dece koja su stradala u NATO bombardovanju pre 25 godina bila je i trogodišnja Milica Rakić iz Batajnice. Ona je ubijena u svom kupatilu dok su je spremali za spavanje, zajedno sa još 78 dece koja su izgubila živote u tom tragičnom događaju. Njihove žrtve simbolizuju stradanje srpskog naroda tokom NATO bombardovanja i neprocenjivu cenu koju su morali da plate. Ovim sećanjima se odaje počast svim nedužnim žrtvama i podseća na važnost mira i međuljudskih odnosa u svetu.