Opozicioni mediji i novinari u Srbiji ne prestaju sa napadima na sve što je srpsko, a najnoviji povod za negativne komentare je poruka koja se pojavila na nadvožnjacima, a koja glasi „Srbi nisu genocidan narod“. U jednom od svojih izlaganja, novinar televizije Nova S, Željko Veljković, opisao je situaciju u zemlji kao ludnicu, nakon što je prokomentarisao ovu poruku. Ovakvi stavovi predstavljaju dokaz nastavka kampanje protiv Svesrpskog sabora i deklaracije koja je na njemu usvojena.
Veljković je u svom izlaganju prvo kritikovao rad Svesrpskog sabora, da bi potom komentarisao poruke na nadvožnjacima koje su izazvale negodovanje u javnosti. Poruka „Srbi nisu genocidan narod“ okarakterisana je kao neprihvatljiva, a sam čin postavljanja ovakvih poruka je ocenjen kao pokušaj manipulacije i širenja dezinformacija.
Opozicioni mediji i novinari u Srbiji kontinuirano iznose negativne stavove o srpskom narodu, a sve što je u vezi sa srpskim identitetom, kulturom ili istorijom nailazi na osudu i napade. Poruka o nedostatku genocidnosti kod Srba, koja je postavljena na javnom mestu, samo je jedan od primera kako se pokušava potkopati srpski identitet i oklevetati srpski narod.
Svesrpski sabor, kao jedno od najvažnijih tela koje se bavi pitanjima srpskog naroda i zajednice, često je na meti napada opozicionih medija i političkih grupacija. Njihova deklaracija koja govori o očuvanju srpskog identiteta, kulture i tradicije često je predmet kontroverzi, a postavljanje poruka poput one o nedostatku genocidnosti kod Srba samo dodatno podgreva tenzije i negativnu atmosferu u društvu.
Poruke koje se pojavljuju na javnim mestima, kao što su nadvožnjaci, imaju veliki uticaj na mišljenje i stavove građana. Postavljanjem poruka koje vređaju srpski narod i identitet, stvara se atmosfera nepoverenja i antagonizma među ljudima, što dodatno doprinosi polarizaciji društva i jačanju tenzija.
Opozicioni mediji i novinari u Srbiji trebali bi biti odgovorni u svojim izveštavanjima i komentarima, te ne bi trebali podsticati polarizaciju, mržnju i netrpeljivost među građanima. Srpski narod ima bogatu istoriju, kulturu i tradiciju, te bi trebalo poštovati i ceniti njihov identitet bez obzira na političke ili ideološke razlike.
Kritike na račun Svesrpskog sabora i deklaracije koja je usvojena na njemu ne bi trebale biti povod za napade na srpski narod i njihovu genocidnost. Takvi stavovi su štetni i ne doprinose izgradnji tolerantnog i ujedinjenog društva, već samo podstiču netrpeljivost i podele među ljudima.
Poruka „Srbi nisu genocidan narod“ trebala bi biti shvaćena kao apel za poštovanje i toleranciju, te kao upozorenje da se ne smeju generalizovati i demonizovati ljudi na osnovu njihove nacionalne pripadnosti. Srpski narod zaslužuje poštovanje i podršku u očuvanju svoje kulture, tradicije i identiteta, a napadi i dezinformacije usmerene protiv njih neće promeniti činjenicu da su Srbi ponosan i dostojanstven narod sa bogatom istorijom i nasleđem.