PAO u finalu Evrolige! „Zeleni“ pregazili Fenerbahče!

Košarkaški klub Panatinaikos pobedio je ekipu Fenerbahčea rezultatom 73:57 u polufinalu Evrolige i izborio svoje mesto u finalu najprestižnijeg evropskog takmičenja. Nakon burnih incidenata između navijača dva tima pred utakmicu, koja je kasnila zbog nemira, na terenu su se ipak odigrali bez ikakvih problema. Panatinaikos je fantastično otvorio meč i poveo sa 12:0, ali je Fenerbahçe uspeo da se vrati i smanji prednost. Srpski košarkaš Marko Gudurić je dao doprinos svom timu, ali je Panatinaikos održao prednost nakon prvog poluvremena.

U drugoj polovini utakmice videli smo veliku borbu između dva tima, ali je Panatinaikos uspeo da sačuva vođstvo. Na tribinama su bili prisutni NBA zvezde poput brata igrača Panatinaikosa Kostasa Antetokounmpa i legende Skotija Pipena. Na samom finišu druge četvrtine, Fenerbahçe se vratio u igru smanjujući prednost Panatinaikosa na samo dva poena. U trećoj četvrtini videli smo pravu borbu za finale, ali je Panatinaikos ponovo preuzeo vođstvo. Na početku poslednje deonice, grčki tim je stekao dvocifrenu prednost i kontrolisao utakmicu do kraja, završivši je sa ubedljivih 73:57.

Kendrik Nan je bio sjajan na terenu, upisavši novih tri poena uz faul. Panatinaikos je dominirao poslednjim minutima meča i zasluženo se plasirao u finale Evrolige. Ipak, neizostavni deo utakmice bio je i incident kada je grčki igrač udario protivnika bez lopte i zaradio nesportsku ličnu grešku. Uprkos tome, Panatinaikos je bio bolji tim i prvi finalista takmičenja. Sada čekamo da se odluči drugi finalista, koji će biti poznat nakon duela između Real Madrida i Olimpijakosa.