Perišić bronzana na EP! Treća medalja za našu zemlju

Mlada srpska tekvondistkinja Aleksandra Perišić osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Beogradu. U kategoriji do 67 kilograma, mlada reprezentativka izborila se za odličje nakon poraza u polufinalu. Ovo je treća medalja za srpsku reprezentaciju na ovom takmičenju, nakon što su Lev Korneev i Andrea Bokan osvojili srebro i bronzu. Aleksandra se sada priprema za učešće na Olimpijskim igrama u Parizu.

Mlada tekvondistkinja je izjavila da je bilo teško i da je verovala da će osvojiti zlato, ali da je njen fokus pao u toku borbe. Ipak, ističe da će se intenzivno pripremiti za Olimpijske igre i da se nada da će tamo pokazati svoj najbolji rezultat. Borbe na Evropskom prvenstvu se održavaju do nedelje, sa finalnim nadmetanjima u nedelju u 18 časova.

U drugom sportskom događaju, fudbaleri Čelsija su ostvarili neverovatan preokret i pobedili Notingem Forest sa 3:2 u 37. kolu Premijer lige. U poslednja dva minuta susreta, ekipa Čelsija je uspela da preokrene rezultat i dođe do pobede. Ovaj trijumf ih je približio cilju osvajanja titule u Premijer ligi.