Nakon što je rezolucija o Srebrenici dobila podršku od 43,5% zemalja članica na sednici Generalne skupštine UN, neki opozicioni lideri su se oglasili sa svojim stavovima. Predsednik Novog DSS, Miloš Jovanović, smatra da je ova rezolucija pokušaj da se laž pretvori u istinu i da se time ponizi srpski narod. On ističe da su Srbi najveće žrtve ratova devedesetih i da su jedini narod koji je bio žrtva genocida na ovim prostorima. Predlaže da skupštine Srbije i Republike Srpske usvoje rezoluciju kojom bi odbacili „perfidnu i brutalnu laž o takozvanom genocidu u Srebrenici“.
S druge strane, predsednik Socijaldemokratske stranke, Boris Tadić, smatra da rezolucija nema potrebni legitimitet. On tvrdi da su oni koji slave ovu rezoluciju zloupotrebili i politizovali žrtve Srebrenice, te da su otvorili opasan istorijski presedan koji ne vodi pomirenju. Dragan Đilas, predsednik Stranke slobode i pravde, slaže se da je rezolucija loša i da će izazvati nove tenzije u regionu. On smatra da bi predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, trebao da podnese ostavku nakon usvajanja rezolucije.
Potpredsednik Srbija centra SRCE, Duško Lopandić, smatra da ova rezolucija ne dovodi u pitanje presudu Međunarodnog suda pravde o genocidu u Srebrenici. On takođe tvrdi da nema međunarodnih uslova za odvajanje Republike Srpske od Federacije Bosne i Hercegovine. Jovan Janjić iz poslaničke grupe „Mi – glas iz naroda“ ocenio je da je usvajanje rezolucije nadglasavanjem nasilje nad istinom i da je rezolucija nametnuta zarad pranja tuđe savesti i mogućeg izazivanja konflikta.
Neki od lidera opozicionih stranaka smatraju da je rezolucija o Srebrenici loša i da bi mogla da izazove dodatne tenzije u regionu. Osim toga, postavlja se pitanje o legitimnosti ove rezolucije i o mogućim posledicama po odnose između Srbije i Republike Srpske. Sa druge strane, postoji i mišljenje da je ova rezolucija pokušaj da se laž pretvori u istinu i da se ponizi srpski narod. Očigledno je da su stavovi po ovom pitanju veoma podeljeni, što može dovesti do daljeg političkog i društvenog sukoba. Potrebno je pažljivo razmotriti sve argumente i uravnotežiti stavove kako bi se našla zajednička osnova za dalje korake u vezi sa ovom rezolucijom.