Aleksandra Kokotović, multimedijalna umjetnica sa bogatim iskustvom u izlaganju svojih radova širom svijeta, priprema izložbu nazvanu „Tektoniart“ u Galeriji ULUS u Beogradu. Izložba će biti otvorena 29. maja i predstavlja putovanje kroz lavirint strukture i forme, duboko u srce arhitekture kao izraza ljudske kreacije. Kokotovićeva je izjavila da je postavka također svedočanstvo o našim greškama i izazovima, istražujući temu „Pogrešnog Rata“ kroz prizmu arhitekture i umjetnosti.
Kroz monumentalne slike i skulpture koje će dominirati prostorom galerije, posjetitelji će biti pozvani da se suoče s dubokim filozofskim pitanjima o prirodi konflikta i destrukcije. Kokotovićeva ističe snagu i veličinu arhitektonskih struktura, ali istovremeno ističe njihovu ranjivost u kontekstu ratovanja. Njezina umjetnost naglašava važnost arhitekture kao simbola ljudske kreativnosti, ali istovremeno ukazuje na njenu krhkost i ranjivost u svijetu konflikata.
Aleksandra Kokotović je rođena u Sarajevu, a diplomirala je na Accademia del Lusso. Njezini radovi su bili izloženi širom svijeta, uključujući zemlje poput Litvanije, Poljske, Austrije, Francuske, Crne Gore, Albanije, Severne Makedonije, Bugarske, Maldiva, Egipta, Jordana, Ujedinjenih Arapskih Emirata, Libana i Engleske. Trenutno živi i radi na Floridi, u Beogradu i Londonu te je priredila 50 samostalnih izložbi i sudjelovala na 100 grupnih izložbi.
Njezina umjetnost kombinira različite medije i tehnike kako bi istražila složene teme poput arhitekture, ratovanja, i ljudske prirode. Kokotovićeva se bavi proučavanjem odnosa između arhitekture i društvenih promjena, istražujući kako arhitektonski objekti odražavaju i oblikuju identitet zajednice. Kroz svoje radove, ona postavlja važna pitanja o načinu na koji arhitektura može utjecati na naše emocije, percepciju svijeta i međuljudske odnose.
„Tektoniart“ je samo jedan od njezinih mnogobrojnih projekata koji istražuju kompleksne teme poput rata, mira, identiteta i memorije. Njezina umjetnost poziva posjetitelje da razmisle o svojim vlastitim stavovima i uvjerenjima te potiče dijalog o aktuelnim društvenim pitanjima. Kokotovićeva želi da njezina umjetnost bude platforma za promišljanje i raspravu o važnim temama koje oblikuju naš svijet.
Kroz „Tektoniart“, Aleksandra Kokotović pokušava premostiti jaz između umjetnosti i arhitekture, istražujući njihovu međusobnu povezanost i utjecaj na naše živote. Njezina umjetnost poziva posjetitelje da promisle o načinu na koji arhitektonske strukture oblikuju našu percepciju prostora i vremena te kako utječu na naše emocije i iskustva.
Kokotovićeva kombinira tradicionalne i suvremene tehnike kako bi stvorila svoje impresivne radove koji istražuju duboke emocionalne i filozofske slojeve ljudske egzistencije. Njezina umjetnost poziva posjetitelje da zastanu i promisle o svojim vlastitim odnosima prema arhitekturi, ratu i destrukciji te ih potiče da aktivno sudjeluju u stvaranju bolje budućnosti.
Cilj izložbe „Tektoniart“ je potaknuti posjetitelje da razmisle o kompleksnim pitanjima koja oblikuju naš svijet i da potaknu dijalog o važnim društvenim temama. Kroz svoju umjetnost, Aleksandra Kokotović želi podsjetiti ljude na snagu i ranjivost arhitekture kao simbola ljudske kreativnosti i inovacije te potaknuti ih da preispitaju svoje stavove i uvjerenja o tim temama. Njezina umjetnost otvara prostor za razgovor, dijalog i refleksiju o ključnim pitanjima suvremenog društva.
Posjetitelji izložbe „Tektoniart“ imat će priliku da se suoče s moćnim i provokativnim radovima koji će ih potaknuti na razmišljanje o složenim temama arhitekture, rata i destrukcije. Kokotovićeva ih poziva da otvore umove i srca te da se otvore dijalogu o važnim pitanjima koja oblikuju našu stvarnost. Njezina umjetnost ima potencijal da inspirira posjetitelje na akciju i promjene te da ih potakne da se angažiraju u stvaranju boljeg i humanijeg svijeta.