Škole za domaćine! Ovde đaci imaju besplatan smeštaj a jedu hranu koju sami proizvedu

Milan Petrović avatar

U pomoravskom kraju, poljoprivredne škole postaju sve popularnije jer prate savremene svetske trendove u poljoprivrednoj proizvodnji i čak se usavršavaju u inostranstvu. Primeri takvih škola su Poljoprivredno-veterinarske škole u Rekovcu i Svilajncu, čiji đaci imaju besplatan smeštaj u prvoj godini i mogućnost praktične nastave u nekoj od evropskih zemalja.

Poljoprivredno-veterinarska škola u Rekovcu, koja postoji više od šest decenija, školuje veterinarske, ekonomske i poljoprivredne tehničare, te ima trogodišnji smer za kuvare. Nastava se obavlja samo u prepodnevnoj smeni, đacima sa teritorije opštine Rekovac je obezbeđen besplatan prevoz, dok učenici prvog razreda imaju besplatan smeštaj i ishranu u internatu. Učenicima je omogućeno povezivanje teorije i prakse na savremeno opremljenoj školskoj ekonomiji, kao i učešće u „Erazmus plus“ projektima praktične nastave u inostranstvu, uz organizovanje stručnih poseta i ekskurzija.

Na školskoj ekonomiji i u stajama, učenici rade sa profesorima i koriste hranu koju sami proizvedu. Rukovodstvo škole planira da od sledeće godine snabdeva i dom učenika Medicinske škole u Kragujevcu.

Poljoprivredna obrazovanje u Srbiji
Poljoprivredno obrazovanje u Srbiji igra ključnu ulogu u upoznavanju i usvajanju savremenih poljoprivrednih tehnologija, kao i unapređenju kvaliteta rada u poljoprivredi. Kroz praktičnu nastavu, učenici stiču specifična znanja i veštine koje su im neophodne za uspešno vođenje poljoprivrednog gazdinstva ili rada u poljoprivrednoj industriji. Školovanje u poljoprivrednim školama pruža učenicima širok spektar znanja o agroekonomiji, stočarstvu, voćarstvu, povrtarstvu, vinogradarstvu, pčelarstvu i drugim oblastima poljoprivredne proizvodnje.

Osposobljavanje u poljoprivrednim školama omogućava učenicima da postanu stručnjaci u svom polju, te da doprinesu razvoju poljoprivrede u Srbiji. Redovno usavršavanje u inostranstvu i učešće u projektima međunarodne saradnje omogućava učenicima da se informišu o najnovijim tehnologijama i praksama u poljoprivredi, te da primene stečena znanja u svojoj praksi.

Poljoprivredno-veterinarska škola u Rekovcu i Svilajncu su primeri škola koje prate svetske trendove u oblasti poljoprivrede, te omogućavaju svojim đacima da se usavrše i steknu praktično iskustvo u inostranstvu. Besplatan smeštaj i ishrana u internatu u prvoj godini, kao i mogućnost povezivanja teorije i prakse na školskoj ekonomiji, čine ove škole atraktivnim mestima za obrazovanje u oblasti poljoprivrede.

Praktične veštine i znanja koje učenici stiču na školskoj ekonomiji, kao i kroz saradnju sa profesorima i stručnjacima iz oblasti poljoprivrede, omogućavaju im da budu spremni za izazove koji ih očekuju u poljoprivrednoj proizvodnji. Škola se trudi da svojim đacima pruži najbolje obrazovanje i pripremi ih za uspešnu karijeru u poljoprivredi.

Poljoprivredna obrazovanje i poljoprivredna proizvodnja imaju važno mesto u razvoju ekonomije Srbije. Kvalitetno obrazovanje u oblasti poljoprivrede omogućava učenicima da postanu stručnjaci u svojoj oblasti i da doprinesu unapređenju poljoprivredne proizvodnje u zemlji. Poljoprivredne škole poput Poljoprivredno-veterinarske škole u Rekovcu i Svilajncu pružaju svojim đacima mogućnost da se usavrše i steknu praktično iskustvo kako bi postali uspešni poljoprivredni stručnjaci.

Milan Petrović avatar