Novorođenče Teo Bredli preminulo je samo dan nakon rođenja u porodilištu u Notingemu zbog kasne reanimacije. Mama Amelija Bredli ispričala je da je osoblje u bolnici bilo neosjetljivo na njene vapaje za pomoć, umjesto da odmah pruže medicinsku njegu, oni su bili fokusirani na druge stvari poput svog prihoda. Pregled nesrećne žene trajao je 40 minuta, a kada je konstatovano da je beba u opasnosti, porođena je carskim rezom uz nedostatak adekvatne opreme za reanimaciju. Nakon što se Teo rodio, potrebna mu je bila reanimacija koja nije bila dostupna na tom mjestu, pa je prebačen u specijalističko odeljenje za novorođenčad. Nažalost, stanje mu se naglo pogoršalo i preminuo je dan nakon rođenja u roditeljskom zagrljaju. Obdukcija je pokazala da je smrt došla usled nedostatka kiseonika i povrede mozga uzrokovanog zakašnjelom reanimacijom.
Roditelji očajnički traže pravdu i ističu da bi njihov sin danas bio živ da je reanimacija obavljena na vrijeme i da je bila dostupna oprema. Akušeri tvrde da su bili ograničeni nedostatkom adekvatne opreme i morali su čekati na transport. Advokatica porodice istakla je da je istraživanje identifikovalo probleme u nezi prije smrti malog Tea, posebno u komunikaciji među osobljem. Porodica se nada da će njihov slučaj poslužiti kao upozorenje kako bi se poboljšala sigurnost porodilja i spriječilo da drugi roditelji prođu kroz istu bol i patnju. Amelija i Luk su duboko potreseni gubitkom svog sina i nadaju se da će istina donijeti neku vrstu olakšanja.
Ovaj tragičan slučaj postavlja pitanja o kvaliteti medicinske njege u bolnicama i važnosti hitne intervencije u kritičnim situacijama. Svaka sekunda može biti presudna kada je u pitanju spašavanje života novorođenčadi, pa je važno da bolnice budu opremljene adekvatnom opremom i da osoblje bude educirano o važnosti brze reakcije. Porodica Bredli nada se da će njihov slučaj poslužiti kao upozorenje i podsticaj za poboljšanje sistema zdravstvene zaštite kako bi se izbjegli slični tragični događaji u budućnosti.
Smrt novorođenčeta zbog nedostatka hitne reanimacije baca svjetlo na nedostatke u zdravstvenom sistemu i potrebu za boljom edukacijom i opremljenošću bolnica. Nadamo se da će porodica Bredli dobiti pravdu za gubitak svog sina i da će njihov slučaj doprinijeti poboljšanju sigurnosti i kvalitete zdravstvene zaštite u budućnosti. Važno je da se iz ovakvih tragičnih događaja nauče lekcije kako bi se slične situacije mogle spriječiti i kako bi se osiguralo da svaki novorođenčad dobije najbolju moguću njegu i brigu od strane medicinskog osoblja.