ŠOK! Ovo je prvi finalista UEFA Lige šampiona za sezonu 2023/2024! (VIDEO)

Nakon prošlotjedne pobjede Borussije nad Pari Sen Žermenom u Dortmundu rezultatom 1:0, očekivalo se da će PSG uspjeti da se revanšira na svom terenu, ali Borussia je ponovila uspjeh i plasirala se u finale Lige prvaka. U drugom polufinalnom meču, Real Madrid i Bayern su odigrali neodlučeno 2:2, pa će Borussia za titulu igrati protiv jednog od ova dva tima.

Paris Saint-Germain je imao priliku da pokaže svoju nadmoć pred domaćim navijačima, ali Borussia je uspjela da se odbrani i osigura prolazak u finale Lige prvaka. Utakmica je bila izuzetno napeta, ali je Borussia iskoristila prilike koje su im se pružile i zasluženo pobijedila.

Nakon prvog poluvremena, PSG nije uspio da iskoristi svoje prilike, dok je Borussia postigla gol preko Matsa Humelsa u 50. minuti. Iako je PSG imao nekoliko prilika da izjednači rezultat, nisu uspjeli da savladaju golmana Borussije.

Ovo će biti treće finale Lige prvaka za Borussiju, koja je osvojila titulu 1997. godine, dok su 2013. godine poraženi od Bayerna. Sada će imati priliku da se dokopaju još jednog trofeja i dokažu svoju kvalitetu na najvećoj evropskoj sceni.

U drugom polufinalnom meču, Real Madrid i Bayern su odigrali neodlučeno 2:2, što znači da će se odluka o drugom finalistu donijeti u revanš meču. Oba tima su pokazala svoj kvalitet u ovom susretu i obećavaju još uzbudljivu utakmicu u revanšu.

Finalni dvoboj između Borussije i boljeg iz meča Real Madrid – Bayern će biti prava fešta za ljubitelje fudbala, a očekuje se velika borba za titulu Lige prvaka. Borussia će sigurno dati sve od sebe da osvoji trofej i dokaže svoju dominaciju u evropskom fudbalu.