Šteta… Pirova pobeda Srbije u Novom Sadu! Španci na iskustvo izvadili vizu za Svetsko prvenstvo!

Aleksandar Vuković avatar

„Orlovi“ su vodili od prvog do poslednjeg minuta, ali nedovoljno za plasman na planetarnu smotru.

Kada je žrebom odlučeno da će ranjena Srbija za mesto na Svetskom prvenstvu morati da se bori protiv Španije svima je bilo jasno – „orlove“ čeka pakleno težak posao. Na sve to, nadovezale su se brojne povrede te je četa Borisa Rojevića i pre početka dvomeča bila prežaljena. Ipak, poraz od samo četiri gola u Galiciji sačuvao je nadu da Srbija u SPENS-u može do čuda. Mogla je, ali… Nažalost nije. Uspela je Srbija da savlada „furiju“ u Novom Sadu, nedovoljno za plasman na Svetsko prvenstvo. Od prvog do poslednjeg minuta „orlovi“ su vodili, bili bolji rival, ali je loša igra u periodu od 50. do 55. omogućila Špancima da istope prednost i mirno privedu meč kraju – 25:22 (15:11).

Imao je Miloš Kos šansu da golom u poslednjim sekundama meča duel odvede u produžetke, ali je Perez de Vargas zaustavio njegov udarac i poslao Špance na Svetsko prvenstvo.

Da je Rojević na pravi način spremio utakmicu videlo se već u prvom napadu. Srbija je povela 1:0 golom iz cepelnina koji je realizovao povratnik u nacionalni tim – Darko Đukić. Španci su se tokom čitavog prvog poluvremena mučili sa srpskom odbranom, a i kada bi pronašli prostor da šutiraju ka našem golu, među stativama ih je čekao raspoloženi Dejan Milosavljev.

Nakon deset minuta igre u SPENS-u Srbija je anulirala minus iz Španije. Nisu „orlovi“ dizali nogu sa gasa, naprotiv, nastavila je četa Borisa Rojevića da igra sjajno i vrlo brzo stigla do šest golova prednosti. Špance je u tim momentima u životu držao Gonzalo Perez de Vargas te je naša reprezentacija na poluvremenu imala „samo“ četiri gola prednosti.