U glavnom gradu Srbije, Beogradu, život se odvijao normalno tokom jutra, sa funkcionirajućim gradskim saobraćajem i otvorenim radnjama. Međutim, oko podneva, saobraćaj je bio blokiran na nekoliko lokacija kako bi se odala pošta stradalima u tragičnom incidentu na Železničkoj stanici u Novom Sadu. Mnogi građani, uključujući studente i maturante, odlučili su se za proteste, izražavajući nezadovoljstvo trenutnom situacijom u zemlji.
U školama, nastava se održavala nesmetano na nekim mestima, dok je na drugima bila skraćena ili potpuno obustavljena. U Beogradu, na Trgu Slavija, maturanti i studenti su se okupili kako bi započeli protestnu šetnju ka ključnim institucijama, uključujući Ministarstvo prosvete i Apelacioni sud. Tokom ovog događaja, planirano je da se održi 15 minuta tišine u znak sećanja na stradale, nakon čega su predviđeni govori i nastavak okupljanja.
U drugom delu grada, Brankov most je takođe bio blokiran kada su se studenti sa Novog Beograda uputili ka centru grada. Ovi protesti nisu se dešavali samo u Beogradu; slične akcije organizovane su u Jagodini, gde su prosvetni radnici i studenti protestovali zbog neispunjenih zahteva, a u Jagodini su čak leteli karanfili i jaja u znak protesta. U toku protesta, prosvetni radnici su izražavali svoje nezadovoljstvo i tražili obustavu represivnih mera prema njima.
Tokom dana, odavanje počasti stradalima proširilo se na nekoliko gradova u Srbiji, uključujući Kragujevac, Čačak, Smederevo i Niš, gde su se okupljali studenti i građani kako bi izrazili solidarnost i sećanje na žrtve. U Nišu su se okupili prosvetni radnici koji su obustavili rad, ističući potrebu za poboljšanjem uslova rada i isplatom plata.
Predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, komentarisao je situaciju, naglašavajući da „sve radi i sve funkcioniše“ i da su građani siti zaustavljanja. Ove izjave dolaze usred poziva za generalni štrajk koji se organizuje širom zemlje. Iako su neki radnici i studenti učestvovali u protestima, analize sugerišu da će odziv možda biti niži nego što je očekivano, posebno u javnom sektoru gde su potrebna opravdanja za izostanke.
Studenti su se okupili ispred Predsedništva, tražeći normalizaciju situacije u visokom obrazovanju, a najavili su da će ostati na tom mestu dok se njihovi zahtevi ne ispune. Takođe, advokati iz više gradova organizovali su jednodnevnu obustavu rada, dok su se u Beogradu održavali protesti ispred Gradske uprave, gde je zakazana sednica o planiranju novog nacionalnog stadiona.
U Novom Sadu, protestna šetnja je okupila studente, prosvetne radnike i druge građane, a organizatori su isticali nezadovoljstvo trenutnom ekonomskom i društvenom situacijom u zemlji. Šetnja je obuhvatila posete različitim institucijama, uključujući JKP Informatiku i Osnovni sud.
Na kraju dana, protesti su se nastavili u različitim oblicima, sa porukama solidarnosti i zahteva za promenama u obrazovanju i radnim uslovima. Ovi događaji ukazuju na rastući socijalni nemir i zahtev građana za većim pravima, boljim uslovima rada i većim poštovanjem prema žrtvama tragedije u Novom Sadu.