Sudar u Leskovcu: Biciklistkinja zadobila otvoreni prelom noge, prebačena u bolnicu na operaciju

Milan Petrović avatar

Teška saobraćajna nesreća dogodila se na raskrsnici Kralja Petra Prvog i Puškinove ulice u Leskovcu, gde su učestvovali vozač kamiona i biciklistkinja. Žena koja je vozila bicikl zadobila je teške telesne povrede, potvrđeno je Jugmediji u Policijskoj upravi Leskovac. Nažalost, biciklistkinja je rođena 1960. godine i ima otvoreni prelom leve potkolenice. Trenutno se vrši snimanje glave skenerom, a najverovatnije će biti potrebna operacija. Nebojša Dimitrijević, direktor Opšte bolnice u Leskovcu, potvrdio je da će žena ostati u bolnici na lečenju.

Ova nesreća samo je jedan od mnogih primera saobraćajnih nesreća u kojima učestvuju biciklisti. Prema podacima Ministarstva unutrašnjih poslova, broj saobraćajnih nesreća sa učešćem biciklista se godišnje povećava. U 2020. godini, zabeleženo je 214 saobraćajnih nesreća u kojima su učestvovali biciklisti, što je povećanje u odnosu na prethodnu godinu.

Osim toga, važno je istaći da su biciklisti jedna od najranjivijih grupa u saobraćaju. Prema istraživanjima, biciklisti su izloženi većem riziku od povređivanja u saobraćajnim nesrećama u poređenju sa ostalim učesnicima u saobraćaju. Stoga je važno preduzeti odgovarajuće mere kako bi se povećala bezbednost biciklista na putu.

Jedna od mera koje se preduzimaju je izgradnja biciklističkih staza. Biciklističke staze omogućavaju biciklistima da se kreću bezbedno i efikasno, bez straha od saobraćajnih nesreća. Osim toga, biciklističke staze doprinose smanjenju gužvi u saobraćaju i smanjenju zagađenja vazduha.

Još jedna važna mera za povećanje bezbednosti biciklista je edukacija učesnika u saobraćaju. Vozači motornih vozila trebalo bi da budu svesni biciklista na putu i da poštuju njihova prava. Takođe, biciklisti trebaju da se pridržavaju saobraćajnih pravila i da budu pažljivi prilikom vožnje.

Pored toga, neophodno je i pružanje adekvatne medicinske pomoći biciklistima u slučaju saobraćajnih nesreća. Hitna medicinska pomoć treba da bude brza i efikasna, kako bi se biciklistima pružila neophodna nega i lečenje.

Nažalost, saobraćajne nesreće sa učešćem biciklista često imaju ozbiljne posledice po zdravlje i život biciklista. Otvoreni prelom noge koji je zadobila biciklistkinja u Leskovcu samo je jedan od primera teških povreda koje biciklisti mogu da pretrpe u saobraćajnim nesrećama.

Stoga je važno preduzeti sve neophodne mere kako bi se povećala bezbednost biciklista na putu. Izgradnja biciklističkih staza, edukacija učesnika u saobraćaju i pružanje adekvatne medicinske pomoći su samo neke od mera koje mogu doprineti smanjenju broja saobraćajnih nesreća sa učešćem biciklista.

Uz sve napore koji se preduzimaju kako bi se povećala bezbednost biciklista na putu, važno je da i sami biciklisti budu svesni svoje odgovornosti u saobraćaju. Poštovanje saobraćajnih pravila, vožnja sa adekvatnom zaštitnom opremom i pažljivost prilikom vožnje mogu značajno smanjiti rizik od saobraćajnih nesreća.

Saobraćajne nesreće su realnost sa kojom se suočavamo svakodnevno, ali uz zajedničke napore svih učesnika u saobraćaju, možemo doprineti povećanju bezbednosti i smanjenju broja saobraćajnih nesreća. Bezbednost u saobraćaju treba da bude prioritet za sve nas, kako bismo svi bezbedno stigli na svoje odredište.

Milan Petrović avatar