U Beogradu postoji 55 kritičnih tačaka na kojima se skuplja voda tokom obilnijih padavina, što je rezultat prirodnih faktora, brzog širenja grada i izgradnje novih objekata koji su priključeni na kanalizacionu mrežu. Tokom poslednjeg nevremena u ponedeljak i utorak, Beograd je doživeo nezapamćenih 70 litara kiše, što je mesečni prosek. Autokomanda je jedna od lokacija gde su najviše objekata oštećeni, ali v.d. direktora JKP „Beogradski vodovod i kanalizacija“ Radomir Vujadin ističe da postoji način da se ovaj problem privremeno reši. Planirana je ugradnja taložnika na kritičnim mestima kako bi se voda lakše odvodila.
Opština Savski venac se takođe uključila u rešavanje problema, te su razgovarali sa vodovodom i kanalizacijom kako bi organizovali sastanak sa građanima. Kritične lokacije u gradu su deo donjeg Dorćola, Dedinje, Kaluđerica, Banovo brdo, Lazarevac, gde nedostaje adekvatna atmosferska kanalizacija. Rešavanje ovih problema zahteva godine, ali već postoje planovi za uređenje građevinskog zemljišta koji bi trebali da doprinesu rešenju situacije.
Stručnjaci ističu da bi veći broj zelenih površina i nova kanalizaciona mreža mogli da pomognu u smanjenju problema sa poplavama. Postavljanje plastičnih cevi ispod nivoa ulice tokom rekonstrukcije, kao i redovno čišćenje slivnika, mogli bi doprineti efikasnijem odvodu vode. Postoji optimizam da će zajedničkim naporima svih aktera problema poplava u Beogradu biti rešen u narednim godinama.