Udarili Vlahović i Kostić na Vanju! Nula torinskih večitih rivala!

Fudbaleri Torina i Juventusa odigrali su nerešeno i bez golova u gradskom derbiju 32. kola Serije A. U ovom meču su se posebno istakli srpski fudbaleri Dušan Vlahović, Filip Kostić i Vanja Milinković-Savić, ali na kraju su obostrano propale šanse i meč je završen bez pogodaka.

U 210. po redu duelu Torina i Juventusa, odigranom na njihovom stadionu, viđen je mnogo borbe ali malo konkretnih prilika za gol. U prvom poluvremenu, Dušan Vlahović je imao dve odlične prilike, ali je golman Juventusa Vanja Milinković-Savić odlično odbranio svoj gol i sačuvao mrežu netaknutom.

U 7. minutu utakmice, Federiko Kjeza je poslao sjajan pas ka Vlahoviću koji je pogodio stativu sa svega nekoliko metara udaljenosti. Vanja je ostao na liniji i srećom za Juve, lopta nije završila u mreži. U nastavku meča, i jedni i drugi su stvarali prilike za gol, ali su odbrambeni igrači uspevali da sačuvaju svoje golove.

Meč je obeležen i izmenama srpskih igrača. Filip Kostić je napustio teren u 64. minutu, dok je Dušan Vlahović zamenjen u 78. minutu. Na kraju, rezultat je ostao nepromenjen, bez postignutih golova.

U ostalim utakmicama 32. kola Serije A, Lacio je pobedio Salernitanu sa 4:1, dok je Leće slavio minimalnom pobedom nad Empolijem. U narednim mečevima, Bologna će se sastati sa Moncom, Napoli će igrati protiv Frosinonea, Sassuolo protiv Milana, Udinese protiv Rome, Inter protiv Cagliarija, Fiorentina protiv Genove, Atalanta protiv Verone.

Nakon završetka ove sezone, fudbalski klub Juventus će se rastati sa trenutnim trenerom Masimilijanom Alegrijem, dok će na njegovo mesto doći sadašnji trener Bolonje, Tijago Mota. Mota ima 41 godinu i spreman je da preuzme kormilo Juventusa u narednoj sezoni.

Ovaj gradski derbi između Torina i Juventusa je ponovno potvrdio rivalstvo između ova dva kluba, ali ovog puta nije bilo golova koji bi odlučili pobednika. Publika je imala priliku da uživa u borbenoj igri i talentu mladih igrača poput Vlahovića, Kostića i Milinković-Savića, ali na kraju je ostala uskraćena za golove.

Ovaj meč je pokazao da su oba tima spremna da se bore do poslednjeg minuta, ali ovog puta nisu uspeli da postignu golove. Sa ovim nerešenim ishodom, Torino zadržava svoju poziciju u sredini tabele Serije A, dok Juventus i dalje teži ka vrhu ljestvice. Navijači oba kluba s nestrpljenjem očekuju sledeće derbi susrete i nadaju se da će njihovi omiljeni timovi uskoro postići pobede.