Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je osudio komentare Munire Šubašić, predsednice Udruzenja „Majke Srebrenice“, koja je izjavila da „treba Alah da ga kazni“. Na konferenciji za medije, Vučić je istakao da je neophodno birati reči pažljivo i da niko od nas običnih smrtnika ne može donositi odluke o takvim stvarima. Kritikovao je medijsku hajku koja se vodi protiv njega i napomenuo da mediji iz regiona često izvlače njegove izjave iz konteksta i lažu o njima.
Vučić je posebno prokomentarisao kako su mediji u regionu preneli informacije sa konferencije za medije koja je održana, pri čemu su izvrnuli njegove reči o Bosni i Hercegovini. On je istakao da su mediji morali da lažu i izmišljaju njegove reči, a nisu preneli ono što je zaista rekao. Kritikovao je neprofesionalno novinarstvo i podvukao da su pojedini mediji izbegli da prenesu šta je stvarno rekao na konferenciji.
Predsednik Srbije je takođe prokomentarisao tajkunske medije koji opravdavaju pretnje koje je Munira Šubašić uputila njemu i njegovoj deci. Reakcija predsednice Narodne skupštine, Ane Brnabić, na pisanje ovih medija je bila oštra i osuđujuća. Ona je istakla da je neprihvatljivo opravdavati ili tolerisati pretnje i nasilje prema bilo kome, te da se svi trebaju uzdržati od takvih izjava.
Konferencija za medije na kojoj je Aleksandar Vučić komentarisao pisanja regionalnih medija bila je prilika da on osudi pretnje koje su mu upućene i da se osvrne na medijsku hajku koja se vodi protiv njega. Istakao je značaj pažljivog biranja reči i apelovao na medije da prenesu informacije tačno i objektivno. Njegove reči su pokrenule raspravu o ulozi medija u društvu i o odgovornosti novinara u prenošenju informacija.
Cela situacija oko komentara Munire Šubašić i reakcija medija na njih osvetljava problematiku medijske manipulacije i neprofesionalnog novinarstva u regionu. Neki mediji su izvukli iz konteksta Vučićeve izjave o Bosni i Hercegovini kako bi stvorili senzaciju i skrenuli pažnju sa stvarnih problema. Ova situacija je podstakla javnu raspravu o ulozi medija u društvu i o njihovoj odgovornosti u informisanju javnosti.
Predsednik Srbije je jasno osudio pretnje koje su mu upućene i istakao važnost poštovanja osnovnih principa komunikacije. Njegove reči su podstakle debatu o slobodi medija, etici novinarstva i manipulaciji informacijama. Medijska hajka protiv njega samo je potvrdila potrebu za profesionalnim i odgovornim novinarstvom koje će preneti istinu bez senzacionalizma i manipulacije. Ova situacija je pokrenula pitanje odnosa medija prema političkim ličnostima i potrebu za poštovanjem profesionalnih standarda u novinarstvu.