Zbog promašenog bacanja Srbija bez Pariza! Ostala samo još jedna šansa za OI!

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu protiv Brazila rezultatom 72:65 u drugom kolu grupe A kvalifikacija za Olimpijske igre. Iako su bile u igri za olimpijsku vizu, ekipi je falilo pobede od najmanje osam poena kako bi overili svoje mesto na Olimpijskim igrama. Međutim, sada imaju još jednu šansu u poslednjem kolu protiv Australije.

Meč se odigrao u dvorani „Giljerme Paraense“ u brazilskom Belemu. Srbija je krenula loše i gubila sa 0:10, ali je uspela da se vrati u igru zahvaljujući Ivon Anderson koja je postigla 12 poena u prvoj četvrtini. Iako su imale vođstvo od šest poena u drugoj deonici, Brazil je uspeo da se vrati i rezultat je bio izjednačen. Na poluvreme su otišle sa minimalnom prednošću od 39:38.

U trećoj četvrtini Srbija nije igrala dobro, sa nekoliko grešaka igračica koje su omogućile Brazilu da se vrati u igru. Ipak, u poslednjoj četvrtini, ekipa je uspela da se vrati u igru i zahvaljujući igri Dragane Stanković, stekla prednost od pet poena. U dramatičnom finišu, Srbija je ipak uspela da pobedi rezultatom 72:65.

Konacni meč u kvalifikacijama će biti protiv Australije, koja se već kvalifikovala, ali Srbija i dalje ima šansu za plasman na Olimpijske igre. Nakon ovog meča, ekipa će dati sve od sebe kako bi ostvarila svoj san i predstavljala Srbiju na Olimpijadi.

Ova pobeda je veliki uspeh za žensku košarkašku reprezentaciju Srbije, koja je pokazala izuzetnu borbenost i igru u ovim kvalifikacijama. Nadamo se da će uspeti da se plasiraju na Olimpijske igre i ponosno predstavljaju našu zemlju na najvećoj sportskoj manifestaciji.