„Zeleni“ u spektakularnom finalu Evrolige skinuli „kralju“ krunu

KOŠARKAŠI Panatinaikosa osvojili su Evroligu pobjedom nad Real Madridom rezultatom 95:80 u finalu u Berlinu. Tim iz Atine sedmi put postao je prvak Evrope, dok su „Kraljevići“ ostali na 11 titula. Real Madrid je sjajno počeo utakmicu, vodivši 36:25 nakon prve četvrtine, ali je Panatinaikos uspio da se vrati u igru i preokrene rezultat. U trećoj četvrtini, grčki tim je preuzeo kontrolu nad utakmicom i nakon serije pogodaka poveo sa osam poena razlike. Real Madrid nije uspio da se vrati u igru, pa je Panatinaikos zasluženo osvojio titulu. Slavni grčki košarkaš Kostas Slukas odigrao je odlično, postigavši 24 poena, dok je Kendrik Nan dodao 21 poen. Na drugoj strani, najbolji strijelac Reala bio je Džanan Musa sa 15 poena. Atamanski tim je pokazao izvanrednu odbranu u drugom poluvremenu i ograničio Real na samo 26 poena. Tako je završena evroligaška sezona 2023/2024, a Panatinaikos proslavio još jedan veliki trijumf.